7 неприємних інфекцій, які чекають на тебе у спортзалі

Дослідження, проведені порталом FitRated.com, показали досить тривожну статистику про те, скільки хвороботворних бактерій вважають своїм домом тренажери в спортзалах. Дослідники провели експертизу в трьох спортзалах, і краще тобі не знати результати, якщо у тебе в роду (або навіть на сходовому майданчику) були іпохондрики.

На велотренажері живуть в мирі та злагоді 1 333 418 колонієутворюючих одиниць (КУО). Для порівняння: на пластиковій таці в ресторані швидкого харчування – у 39 разів менше.

Приблизно стільки ж бактерій – 1 333 432 КУО – чекають тебе на біговій доріжці. Але найбрудніші ваги: ​​на них в 362 рази більше мікробів, ніж на сидінні унітазу! Але навіть на цьому погані новини не закінчуються! 70% з цих бактерій – хвороботворні. Сибірську виразку або тиф ти, звичайно, не підхопиш, а ось ці сім захворювань – запросто!

 

Вірус папіломи людини

Папіломавірус – найпоширеніше захворювання, що передається статевим шляхом. Але підхопити його можна не тільки через секс. Проявляється воно зазвичай у гострих бородавках (кондиломах) у найневідповідніших для цього місцях: на статевих органах, ступнях, в горлі. Якщо його не лікувати – існує велика вірогідність раку. До нездатності ходити на побачення призводить стовідсотково!

Найнебезпечніші місця – в душовій та роздягальні, якщо ходити босоніж. Один раз оселившись у твоєму організмі, вірус папіломи залишиться там назавжди. Лікуванню піддаються тільки його зовнішні прояви.

 

Клебсієла

Бактерія, яка мешкає в кишечнику і випорожненнях людини. Може викликати ряд захворювань сечовивідних шляхів, пневмонію й менінгіт.

Живе на тренувальних килимках, тренажерах, гантелях. Підхопити можна при контакті зі зараженою поверхнею. Клебсієла досить стійка до препаратів, але за допомогою антибіотика піддається лікуванню.

 

E.Coli

Ця бактерія живе в організмах людини і тварин. Може викликати нудоту, блювоту, пронос, пневмонію. Передається зі зараженою їжею, але можна підхопити і з забрудненої поверхні. Якщо у тебе імунітет такий же потужний, як і мускулатура, тобі достатньо просто пити багато води і чекати, поки твій організм припинить викидати рідини усіма можливими способами. Якщо ж ні, то потрібно звернутися до лікаря.

 

Золотистий стафілокок

Золотистий стафілокок (для друзів можна просто стафілокок) – бактерія, яка викликає шкірні інфекції. Стафілококова інфекція зазвичай проявляється у шкірному висипанні, прищах, почервонінні. Проте, якщо її не лікувати, може призвести до сепсису або менінгіту. Підхопити стафілокок можна контактним способом: через рушники або тренажери.

 

Кандида

Найпопулярніший грибок, який може викликати широкий спектр захворювань – від мікозу до стригучого лишаю. Він любить теплі й вологі простори: басейни, сауни, роздягальні та душові кабіни. Лікувати його потрібно комплексом засобів: антигрибковими кремами, антибіотиками тощо.

 

Стрептокок

Це група з близько 20 видів бактерій, які думають тільки про одне: як би викликати у тебе запалення верхніх дихальних шляхів. Стрептококові бактерії поширюються повітряно-крапельним шляхом, підчепити їх можна через тренажери, рушники, дверні ручки, пляшки з питною водою. Симптоми можуть варіюватися від легкого першіння в горлі до пневмонії. Також стрептокок викликає шкірні захворювання, наприклад, хворобу з неприємним назвою «піодермія» (вміст у неї, повір, теж неприємний). На щастя, стрептококові інфекції добре піддаються лікуванню.

 

Грип

Інфекція, яка змусить мріяти про смерть від 4 до 7 днів, залежно від тяжкості. Спортзал – чудове місце для зустрічі з нею, через те, що передається грип повітряно-крапельним шляхом. Що може бути кращим замкнутого простору з великою кількістю людей? Багато з них норовлять стояти у тебе над душею і чекати, коли ти звільниш тренажер. На щастя, грип лікується, але його особлива підступність у тому, що він може дати досить сильні ускладнення.

Підписатись на дайджест  • X