Без зайвих рухів та крові: слинові тести на ВІЛ

Без зайвих рухів та крові: слинові тести на ВІЛ

 

Більшість людей впевнена, що для аналізу на ВІЛ необхідно здати саме кров. Але завдяки сучасним технологіям свій ВІЛ-статус можна дізнатися, просто провівши спеціальною паличкою у порожнині рота. 

 

Експрес-тест OraQuick – це простий одноразовий пристрій, який з високою точністю визначає антитіла до ВІЛ у слині. Для набору біологічного матеріалу використовують спеціальну  поглинаючу подушечку, яку спочатку прикладають до ясен для просочування слиною, а потім на 20 хв. занурюють у спеціальну пробірку з буферним розчином, який іде в комплекті. 

 

Що потрібно зробити перед експрес-тестуванням на ВІЛ?

 

 • За 30 хв. до тестування не можна їсти, пити або використовувати засоби догляду за ротовою порожниною (наприклад, рідини для полоскання рота, зубну пасту тощо);

 • Період 3-6 тижнів з моменту інфікування називають «періодом вікна» (часом, коли ВІЛ присутній у крові людини, але аналіз на антитіла до нього ще негативний). Тому, якщо часу пройшло недостатньо – тест може показати некоректний результат.

 • Перед проведенням тесту треба видалити будь-які пристосування, які охоплюють ясна і заважають забору біоматеріалу (наприклад, зубні протези).З чого складається тест-набір?

1. Інструкція, з якою варто ознайомитись перед процедурою.

2. Спеціальна пробірка з хімічною речовиною – антигеном.

3. Підставка для пробірки.

4. Сама тест-система.

 

Як проходить процедура самотестування?

1. Відкриваємо пробірку і ставимо на спеціальну підставку. 

2. Дістаємо тест-систему.

3. Збираємо слину спеціальною пластиною – кілька разів проводимо по передній частині верхніх ясен. Важливо робити це таким чином, щоб не зашкодити чутливій поверхні рота. Тож не перестарайся! 

4. Після збору біоматеріалу тест-систему необхідно опустити в пробірку з антигеном і зачекати 20 хвилин.

 

Принцип дії такого експрес-тесту полягає у зв’язуванні компонентів – антитіл, антигенів та барвників. Антигени і барвники нанесені безпосередньо на тест-систему. Якщо відбулось інфікування ВІЛ, у людини починають з’явилися антитіла до вірусу, які містяться у всіх рідинах організму – в тому числі і слині. 

 

Антиген – це спеціальна хімічна речовина, яка вступає в реакцію з антитілами – білками, які утворені клітинами організму людини у відповідь на проникнення в нього вірусу. Антитіла до ВІЛ утворюються впродовж 3-6 тижнів після інфікування. 

 

Тест ідентифікує наявність антитіл при з’єднанні з антигенами і барвниками. Таким чином, з’являється одна або дві смужки. Перша смужка – контрольна і з’являється завжди та вказує на правильну роботу тесту. Відбувається реакція на антигени і барвники інших антитіл, які є у всіх. Кожне антитіло зв’язується тільки з певним антигеном. І якщо з’являється друга смужка – це свідчить що, антитіла до ВІЛ зв’язалися з відповідним антигеном.

 

За 20 хв. можемо інтерпретувати результат:

 • Проявлена смужка навпроти літери С (тобто, Control)

Негативний результат. Він означає, що у твоєму організмі немає ВІЛ-інфекції і важливо й надалі дотримуватися правил безпечної сексуальної поведінки, щоб уникнути інфікування в майбутньому.

 

 • Проявлена смужка навпроти літери Т (тобто, Test)

Невизначений результат експрес-тесту – не виключає і не підтверджує наявності ВІЛ-інфекції. Такий результат свідчить про пошкодження тест-системи (через переохолодження, закінчення терміну придатності тощо). У таких випадках необхідно повторити обстеження.

 

 • Проявлені дві смужки

Позитивний результат свідчить про можливе інфікування ВІЛ. У таких випадках необхідне повторне обстеження для остаточного підтвердження цього результату. За консультацією з приводу подальших дій можна звернутися до онлайн-підтримки нашого сайту www.gettest.com.ua або до найближчої профільної організації. Там слід попросити про соціальний супровід до найближчого закладу охорони здоров’я для подальшого обстеження та за необхідності – скерування на безкоштовне лікування. Наскільки можна довіряти результату такого тестування?

Чутливість тесту – 99,7%. Специфічність – 99,6%, якщо з моменту ризику минуло 12 і більше тижнів.

 

Як безкоштовно отримати тест?

Замовити тест онлайн на сайті www.gettest.com.ua

Забрати тест-систему із найближчого поштового відділення. Це безболісно і зручно. А сама процедура не викликає ніякого дискомфорту.

Це безпечно і стерильно. Ризик інфікування відсутній, усі матеріали одноразові.

Це конфіденційно. Твої дані захищені, а будь-яка отримана від тебе інформація про результат під час онлайн-консультації залишиться строго між тобою і консультантом.

 

Тест на ВІЛ – це дійсно просто! Переконайся і ти.

 

 

Підписатись на дайджест  • X