Домінуй та говори: як змусити себе слухати

Як зробити так, щоб тебе слухали в будь-якій компанії з 2, 17 і 639 осіб, знає психолог, бізнес-тренер й автор книг з риторики і особистісного зростання Карстен Бредемайер. Ділимося деякими його порадами.

Обери трибуну й позу

Пам’ятай, що між тобою і слухачами (незалежно від їхнього настрою та статі) повинна бути дистанція.

«Вибери таке місце, щоб тебе відокремлювали від публіки хоча б півтора метра – так з першого погляду буде зрозуміло, хто говорить, а хто – слухає», – радить експерт.

Визнач позу, в якій ти навіть у незручних вузьких штанях будеш почуватися впевнено.

«Якщо захочеш запхати руку в кишеню – будь ласка, нічого страшного. Іншу можеш залишити зовні, щоб жестами вказувати вірний напрямок, наприклад, до світлого майбутнього», – ділиться Карстен своєї улюбленою позою.

Озбройся

Довгастий предмет у твоїй руці (указка, маркер, гайковий ключ) в романтично налаштованих слухачів викличе асоціації з чоловічою силою, у всіх інших – зі шкільним учителем. У будь-якому випадку, до тебе захочуть прислухатися.

Заволодій увагою аудиторії

Якщо поки ще не придумав, про що говорити, перекинь стілець або витримай довгу паузу. Навіть «зайняті» відволічуться від своїх справ і подивляться у твій бік: «А чого цей хлопець схопився і мовчить?»

Висловлюйся стисло

«Чим коротші речення, тим простіше їх зрозуміти». Ніколи не пускайся в розлогі пояснення і не дозволяй слухачам тебе перебити. Навіть якщо питання поставила дівчина і особливо якщо ти знаєш відповідь. Всі коментарі – потім, коли тебе вислухають!

Грайся з голосом

Починаючи монолог, не намагайся перекричати натовп. Це марно. Краще мовчки дочекатися моменту, коли слухачі вгамуються. Якщо ти вже говориш, а присутні раптом почали займатися своїми справами, виділи голосом особливо важливий момент і потім продовжуй говорити зі звичайною інтонацією:

«Спеціально повторю ще раз, як правильно поводитися, якщо сусід по дачі раптом виявився міногою».

Стеж за очима

Поки говориш, скануй аудиторію поглядом зліва направо. Наближаєшся до істотного моменту? Визнач важливу людину і встанови з нею зоровий контакт. Уяви, що інших не існує, і дивись на одне око співрозмовника.

«Решта зрозуміє, що вас зараз краще не переривати, і тобі точно дадуть договорити», – стверджує тренер.

Якщо все пішло не так…

Ти збився і забув, про що говорив. По-перше, одразу поміняй позу.

«Нейрофізіологи стверджують, що – це один з дієвих способів виходу з «мовного ступору». Подивися на колег і скажи: «Повторю це іншими словами». Тепер повільно і голосно збирай думки заново. Навіть якщо в результаті вийде щось несподіване для тебе самого, слухачі вирішать, що ти перервав думку спеціально.

Другий варіант. Вибери якнайпристойнішого слухача і запитай: «У Вас є якесь питання?»

Увага публіки перемкнеться, і це дасть тобі час продумати фразу і продовжити полум’яну промову.

Підписатись на дайджест



  • X