Наш міфоруйнувач: гонорея

Венеричне захворювання гонорея (або трипер) як і всі ЗПСШ, з якими будь-якій людині в більшості випадків ніяково звертатися до лікаря, оточене міфами. Як правило, ці міфи виникають через недостатню обізнаність. Ось більшість з них:

Підчепив у громадському туалеті, присівши на унітаз

Це неможливо. Так, існують описи випадків «побутового інфікування», але достовірність викликає сумніви, оскільки «підчепити» живий гонокок у туалеті практично неможливо. Крім статевого контакту, можливим шляхом зараження гонореєю (і це стосується виключно жінок) є передача інфекції від хворої матері дитині при народженні.

 

Подряпав вуличний кіт

Зараження від тварин неможливе в принципі. У них трапляється Neisseria canis, збудник-близький родич людського – гонореї Neisseria gonorrhoeae, проте «справжньою» гонореєю тварини не хворіють.

 

Брудні поручні в метро або громадському транспорті, адже це –  розсадник інфекцій

Це нереально. Збудник трипера здатний до життєдіяльності виключно у вологому середовищі, а при сухості зовнішнього середовища швидко гине. Така нестійкість бактерії пояснює те, що зараження через будь-які предмети вельми та вельми малоймовірне. Для життєдіяльності збудника хвороби підходить тільки людське тіло, саме тому його передача можлива лише при безпосередньому контакті з джерелом зараження, тобто носієм гонореї.

 

Гонорея дісталася від попереднього партнера, «ще до тебе»

Таке можливо тільки в одному випадку: секс з іншим партнером (тобто зрада) був недавно. Перші симптоми трипера виникають протягом перших 1-2 тижнів після інфікування і не помітити їх просто неможливо. Хронічна гонорея – це уповільнений запальний процес, який триває понад два місяці. Ба більше, при провокуючих факторах (недотримання гігієни, переохолодження) виникає загострення з характерною симптоматикою, не відчути і не помітити яке неможливо – гнійні виділення зі статевих органів, свербіж, біль при сечовипусканні.

 

Для зараження небезпечний тільки анальний секс, а оральний – ні

Насправді небезпечні всі види сексу, бо і в ротовій порожнині, і в анальному отворі шкідливі мікроби можуть жити цілком комфортно, так само як і в статевому члені.

 

При одноразовому незахищеному статевому контакті заразитися не можна

Так, таке цілком може бути, але настільки нечасто, що ризикувати і сподіватися на долю все-таки не варто.

 

Гонорею можна легко вилікувати самостійно народними засобами

Поставити правильний діагноз і призначити курс терапії може тільки кваліфікований лікар! Тому будь-яке самолікування призведе лише до переходу хвороби в хронічну приховану форму і виникнення маси проблем зі здоров’ям у майбутньому.

 

Антибіотики вилікують будь-яку статеву інфекцію за 3 дні

Це вкрай небезпечна помилка, тому що особа нерідко заражається одночасно декількома статевими інфекціями, але через незнання намагається лікувати їх одними ліками. Таким чином, інфікований не тільки не вилікується, а й допоможе хвороботворним мікробам виробити до антибіотиків стійкий імунітет, що надалі дуже ускладнить професійне лікування. Тільки лабораторні дослідження можуть поставити правильний діагноз, згідно з чим лікар призначає адекватне лікування.

 

Алкоголь посилює дію антибіотиків, що допомагає швидше вилікуватися

Насправді все відбувається з точністю до навпаки! Навіть невелика доза алкоголю, наприклад, у пиві, з антибіотиками взаємодіє як луг з кислотою. Іншими словами, алкоголь просто нейтралізує дію медикаментів, а іноді навіть погіршує ситуацію, тому що провокує побічні дії певних ліків.

 

Чоловік стане імпотентом, якщо кілька разів перехворіє гонореєю

Якщо діагностика і лікування своєчасні, то захворювання на потенції не позначиться. Саме тому надзвичайно важливо вчасно звертатися до лікаря, а не експериментувати зі своїм здоров’ям, займаючись самолікуванням!

Підписатись на дайджест  • X