Робимо ніс менш бридким: 4 дієві способи позбутися чорних цяток

У таких питаннях краще за все починати з теорії (постараємося розповісти максимально коротко й не нудно).

Чорні цятки – це дика суміш з мертвих клітин шкіри, себуму й пилу, які забили пори твого носа. А чорні вони тому, що меланін (він залишається в ороговілих клітках) темніє при контакті з киснем. Тобто, причиною їхньої появи найчастіше стає недостатнє очищення шкіри. Звідси і рішення: щоб позбутися чорних цяток, рекомендуємо регулярно проводити чистку обличчя у косметолога (десь раз на два-три тижні) і дотримуватися наших порад зі самостійного догляду за шкірою.

 

Обирай очищувальний засіб із саліциловою кислотою

Нагадаємо, що базовий догляд за шкірою складається з чотирьох етапів: очищення, відлущування, зволоження й захист. Якщо ти хочеш позбутися чорних цяток, цю систему потрібно трохи скорегувати. Краще замінити механічний пілінг (його забезпечують скраби, щітки) на хімічний. Для цього обирай засоби, які містять саліцилову кислоту. Вона не видаляє мертві клітини шкіри, а розчиняє їх (включно із тими, які забивають пори).

 

Зволожуйте шкіру двічі на день

І не простим зволожуючим засобом, а з SPF та поживними компонентами. Так шкіра стане пружнішою, а пори не будуть розширюватися від сонячного впливу. Плюс крем утворює на шкірі тонкий бар’єрний шар, аби бруд не потрапляв у пори і не забивав їх. Тому для повного захисту засіб краще наносити двічі: вранці та ввечері.

 

Використовуй засоби з ретинолом

Ретинол – компонент вельми агресивний, але ефективний. У нього широкий спектр дії: він звужує пори, запобігає утворенню запалень на шкірі, бореться з наслідками вікових змін і сонячного впливу. Використовувати засоби з ним найкраще ввечері, оскільки вони можуть викликати почервоніння. І перед застосуванням продуктів з ретинолом (навіть з низькою його концентрацією) ми все-таки рекомендуємо проконсультуватися з дерматологом.

 

Очищувальна маска – раз на тиждень

Придивися до глиняних масок: вони видаляють забруднення і борються з жирним блиском (себум – один з винуватців появи чорних цяток). Маски не потрібно використовувати занадто часто, раз на тиждень – оптимальний варіант (якщо ти власник жирної та проблемної шкіри, можна і двічі-тричі). Наноси їх на очищену і розпарену шкіру після душу і тримай, скільки вказано на упаковці.

Підписатись на дайджест  • X