Руйнівник венеричних міфів. Наш топ.

Команда GetTest зібрала найпоширеніші легенди про інфекції, що передаються статевим шляхом.

Міф 1. Венеричні інфекції передаються виключно статевим шляхом.

Ці інфекції дійсно передаються через сексуальні контакти, а їхніми збудниками є понад 30 різних бактерій, вірусів та паразитів. Але деякі із цих інфекцій  можуть передаватися при шкірному контакті під час статевого акту: педикульоз або короста, наприклад.

Мікроорганізми, які викликають цей різновид інфекцій, можуть також передаватися при переливанні крові та пересадці тканин, органів. Найбільш поширеними інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) є: сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, генітальний герпес, гострокінцеві кондиломи.

Міф 2. ІПСШ завжди проходять без симптомів

Це не зовсім так. У більшості випадків, ці інфекції супроводжуються такими симптомами:

  • виділення з сечовипускального каналу (уретри) у чоловіків
  • біль при сечовипусканні
  • висипання, ранки в області геніталій
  • болі в області живота

При виявленні таких симптомів необхідно терміново звернутися до дерматовенеролога. Самодіагностика та самолікування небезпечні, тому що можуть перевести захворювання у хронічну форму, яка важко лікується.

Міф 3. Заразитися венеричними інфекціями та ВІЛ можна навіть при використанні презервативу

Наукові дослідження довели, що презервативи не «пропускають» збудників хвороб, і при правильному застосуванні, є надійними захисниками від ВІЛ і венеричних хвороб.

Міф 4. Сифіліс і гонорею можна «підхопити» всюди, навіть у побуті.

При дотриманні простих правил особистої гігієни, захворіти ними неможливо.

Міф 5.  Чоловік, який кілька разів перехворів на гонорею, стає імпотентом.

Як і будь-яка  венеричне інфекція, гонорея, якщо лікується коректно і своєчасно, ніяким чином не впливає на чоловічу потенцію. Але якщо симптоми захворювання ігнорувати або лікувати неправильно, гонококи, що викликають це захворювання, можуть потрапити до сечостатевих шляхів, що може стати причиною безпліддя та імпотенції.

Міф 6. Сексуальні контакти з постійним партнером виключають ризик зараження венеричними захворюваннями.

Це не так. Венеричні захворювання іноді протікають безсимптомно — людина може не підозрювати про венеричну хворобу, якою заразилася до вашого знайомства.

Міф 6. Відвідуючи басейни або використовуючи загальні ванни, можна заразитися венеричними інфекціями.

Збудники багатьох венеричних захворювань у зовнішньому середовищі швидко гинуть. Для зараження необхідна значна кількість мікроорганізмів.

Міф 7. Якщо після сексу спорожнити сечовий міхур та обробити статевий член хлоргексидином, ризик зараження венеричними інфекціями значно знизиться.

Можливо, зниження ризику і буде, але ніхто не знає наскільки. Такі профілактичні дії не зайві, але сподіватися лише на їхню ефективність не треба.

Підписатись на дайджест



  • X