СhemSex and the City: особливості київського хімсексу

Із появою нових дешевих наркотиків та активною їхньою дистрибуцією через інтернет, секс під хімречовинами перестав бути чимось елітарним. Великі міста Європи та США поринули у шалені вечірки – так звані гей-чілаути – де панують наркотики та груповий секс. В Україні ця практика набуває популярності завдяки дейтінг-додаткам типу Hornet чи Grindr та закритим тематичним групам у популярних месенджерах, наприклад, Telegram. Але попри те, що сьогодні такі практики як на Заході, так і в Україні ми називаємо одним словом «хімсекс», хімічна база, культура вживання та наслідки «тут» і «там» суттєво різняться.

Так, обираючи між звичним для нас усіх сексом та його наркотизованою альтернативою, у Києві чоловіки, що практикують секс із чоловіками, найімовірніше віддадуть перевагу останньому. Про це свідчать результати дослідження 2017 року «Chemsex і вживання наркотиків серед ЧСЧ у Києві: нові виклики». Фахівці, які проводили опитування цільової групи, зазначили, що хоча і дослідити всі аспекти теми хімсексу не вдалося, позитивним результатом стало отримання відповідей на понад 60 запитань, які стосуються гіпотез щодо сексуальних практик, депресивних станів, соціально-небезпечних захворювань. Найцікавішими підсумками опитування ділимося нижче.

 

МІСЦЕ

 • У Києві про хімсекс дізнаються у нічних клубах, на приватних секс-вечірках, фестивалях та в інтернеті. Часто це передбачає практики групового або екстремального сексу, проте вживання наркотичних речовин стається за власним бажанням. Цікаво, що вибір місця для таких сексуальних контактів у столиці насамперед зумовлений безпекою: найчастіше хімсекс практикують вдома (96%), у гостях (94%) та в нічних клубах (58%). Популярним є вживання хімічних речовин на природі (55%), однак для, власне, інтиму споживачі зазвичай переходять у комфортніше місце.
 • Основні способи знайомства – через інтернет: спеціальні додатки для смартфонів (89%), інтернет-сайти знайомств (59%) та соціальні мережі (44%). Сильний вплив на частоту пошуку таких контактів має наявність або відсутність постійного сексуального партнера. Як правило, знайомство для сексу відбувається на нейтральній території, однак сам контакт частіше проходить вдома.

 

РІЗНОВИДИ, СПОСІБ ТА ПРИЧИНИ ВЖИВАННЯ

 • Якщо говорити про використання наркотиків як таке, то за даними дослідження, середній вік першої спроби – 17 років. Тоді вона нечасто пов’язана із сексуальними мотивами, а основні причини вживання – інтерес та вплив оточення. Мотиви подальшого вживання – цікавість та прагнення зняти стрес і невпевненість, а також бажання підняти рівень сексуального контакту, активувати фізичну сексуальну енергію та підвищити рішучість в інтимі.
 • Найчастіше адепти хімсексу практикують одночасне чи послідовне вживання різних видів наркотиків або поєднують їх з алкоголем, а третина опитаних вживали хімічні речовини разом зі стимулюючими препаратами.
 • Топ-5 найпопулярніших наркотиків виглядає так: марихуана (99%), амфетамін (85%), поперс (83%), екстазі (76%) та МДМА (64%). Приємним фактом є те, що опитані здебільшого не мали досвіду вживання ін’єкційних наркотиків.

 

БЕЗПЕКА

Говорячи про безпеку, бачимо, що все не так оптимістично, як би хотілося:

 • Протягом останніх шести місяців 68% мали незахищений анальний секс, а 43% не знають ВІЛ-статусу свого останнього сексуального партнера чи партнерів.
 • Поширеною є практика використання презерватива під час сексу з випадковим партнером та невикористання – з постійним, також є тенденція використовувати презерватив під час анального сексу та уникати використання під час орального. Переважна більшість намагається не вступати в сексуальні контакти з тими, чий ВІЛ-позитивний статус їм відомий.
 • Майже половина опитаних мала випадки відмови від використання презерватива після вживання наркотичних речовин, хоча напередодні планувала безпечний секс. Вони пояснювали це тим, що просто не надали питанню безпечного сексу значення.

 

ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ФІЗІОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ

На жаль, хімсекс, разом з новими відчуттями та піднесенням інтимної близькості на новий рівень, чинить і негативний психо- та фізіологічний вплив на організм.

 • Після вживання хімічних речовин під час або після сексу в учасників можуть виникати апатія (58%), депресія (47%), тривожні розлади (44%), агресія (27%), параноя (27%), відчуття збентеження та сорому (19%), фрустрація (17%) та психоз (10%). Нерідкими є також панічні приступи, страх, нічні жахи.
 • Фізіологічними наслідками вживання наркотиків під час або після сексу є сухість у роті (77%), знесилення (51%), еректильна дисфункція (44%), надмірне нервове збудження (38%), гіпертонія (34%), знепритомнення (19%) та задишка (16%). Також зіпсувати тобі відчуття можуть алергія, безсоння, блювота, жар, головний біль, біль у горлі та суглобах, проблеми із судинами, зубами, відсутність апетиту, надмірне потовиділення.
 • Майже половина опитаних має досвід передозувань. Серед причин – одночасне вживання кількох хімічних речовин, неусвідомлення ризику передозування, відсутність знань про якість або дію речовини, одночасне вживання хімічних речовин та алкоголю, необізнаність щодо максимального дозування, одночасне поєднання хімічних речовин і легальних сексуальних стимуляторів.
 • Для чверті респондентів сексуальні практики з використанням наркотиків відгукувалися проблемами на роботі, у бізнесі, навчанні, а також із фінансами.

 

Згідно з проаналізованими даними, фахівці підсумовують: вживання наркотичних речовин підвищує імовірність незахищеного сексу, однак це залежить від побутових звичок кожного хлопця: якщо використання презервативів є постійним і звичним, то під час хімсексу хлопець із великою ймовірністю також ним скористається. Також не можна стверджувати, що втрата самоконтролю є обов’язковим наслідком вживання хімічних речовин. Однак, унаслідок ризикованих практик під дією хімречовин, дійсно зростає ризик інфікування ВІЛ, вірусними гепатитами та іншими ЗПСШ.

Ми ж зі свого боку додаємо: не забувай, що незалежно від того, практикуєш ти секс з використанням наркотиків чи ні, важливо, щоб він був захищеним. А жити здорово та спокійно допоможе регулярне тестування на ВІЛ і ЗПСШ в пунктах Get Test.

Автор: Андрій Радецький

Підписатись на дайджест • X