Вчені радять: дивні (але дієві) способи їсти менше

Дослідники з Університету Брігама Янга (США) встановили, що звук власного жування змушує людину їсти менше. Під час експерименту піддослідні їли хрусткі продукти: чіпси, крекери тощо. Ті, на кому були навушники (відповідно, вони не чули звук, з яким їли), з’їли на 30% більше. Крім уникання цього звуку, вчені знають ще кілька способів змусити тебе їсти  менше.

Пофарбуй стіни в блакитний колір

Блакитні стіни на кухні теж сприяють стрункості. Якщо ти коли-небудь звертав увагу, стіни в ресторанах фаст-фуду пофарбовані в червоний, жовтий або помаранчевий кольори. Доведено, що вони розпалюють апетит. Блакитний колір має протилежний ефект.

Інтер’єрний журнал Contract провів дослідження: пофарбував три кімнати в різні кольори і запропонував людям вибрати, в якій би вони хотіли пообідати. Як і передбачали, блакитну кімнату обирали найрідше. Тож блакитні тарілки, скатертину, стіни – і твого апетиту наче й не було!

 

Їж великою виделкою

Чим більша виделка, тим менше ти з’їси, вважають учені з Університету Юти. У 2011 році вони опублікували результати дослідження: відвідувачам італійського ресторану давали виделки різного розміру, щоб вивчити, чи є залежність між розміром прибору та з’їденою порцією. Керівник дослідження Тамара Мастерс помітила, що люди, які їли виделками меншого розміру, з’їдали значно більше.

Їжа з тарілок володарів великих виделок зникала швидше. Тому вони контролювали себе на підсвідомому рівні, щоб не об’їстися. А ті, у кого столові прилади були маленькі, їли без обмежень.

 

Їж з маленької тарілки

Дослідження, проведене в 2012 році журналом Consumer, підтвердило, що чим більше кільце порожнього простору на тарілці, що оточує їжу, тим меншою здається порція. Таким чином з великої тарілки з’їсти можна набагато більше.Послуговуйся недомінантною рукою

Психологи з Університету Південної Каліфорнії дійшли висновку, що, коли ти їси недомінантною рукою (лівою, якщо ти правша, і навпаки), то спалюєш більше калорій. Точніше, не спалюєш, а не набираєш.

У рамках експерименту вчені дали 98 глядачам кінотеатру пакети з поп-корном. Половина з них їла як зазвичай, а решта послуговувалася недомінантною рукою. І що б ти думав? Останні з’їли на 30% менше! Автор дослідження Девід Ніл пояснює це тим, що рухи, які здаються тобі незвичними, змушують тебе не їсти зайвого.

 

Слухай повільну музику

Тиха нешвидка музика (щоб ти міг чути, як жуєш) змусить твої щелепи рухатися повільніше. Принаймні, так стверджують вчені з Корнельського університету.

Вони провели експеримент: розділили ресторан на дві зони: в одній грала музика кантрі, в іншій — повільна. Відвідувачі з першої зони з’їли більше, в той час як люди з «повільної зони» їли набагато повільніше і менше.

 

Перед їжею пий багато води

Вчені з Університету Бірмінгема провели дослідження, змушуючи групу піддослідних випивати по 500 мл води перед кожним прийомом їжі протягом 12 тижнів. Підсумком стала втрата ваги у всіх членів групи в середньому на 4 кг. Заповнений водою шлунок починає подавати сигнали про насичення набагато раніше. Результат – менше спожитих калорій.

Підписатись на дайджест  • X