Як побороти неприємний запах з рота: науково доведені засоби

Причиною смороду з рота у 8% випадків є інфекційні захворювання носа, горла, а іноді легень, у зовсім невеликому відсотку випадків винні порушення процесів травлення і деякі хвороби печінки. Головна ж причина постійного стійкого галітозу – це леткі сполуки сірки, які найчастіше утворюються в результаті життєдіяльності ряду бактерій, що викликають гінгівіт і пародонтит.

Які продукти викликають галітоз?

Існують певні продукти харчування (такі, як часник, цибуля, броколі, бобові, апельсиновий сік, газовані безалкогольні напої) та алкоголь, які можуть бути джерелом неприємного запаху з рота. Вони викликають так званий тимчасовий галітоз.

Неприємний запах в цьому випадку виникає через те, що в результаті перетравлювання цих продуктів утворюються леткі сполуки сірки, які, потрапляючи в кров через слизову оболонку шлунка, далі виявляються в легенях і слині, і таким чином виводяться з організму. При цій «евакуації» летких сполук сірки несвіже дихання може зберігатися протягом 72 годин.

Додавання таких пряних трав як петрушка, розмарин, базилік, м’ята, а також листя евкаліпту допомагає нейтралізувати дію страв, приготованих з великою кількістю часнику чи цибулі, як джерел неприємного запаху з рота. При цьому треба уникати вживання лимонів.

Для освіження дихання пий йогурт (та інші кисломолочні продукти): вони зменшують кількість сірководню в роті; їж сири (особливо чедер) – їхні жири знижують кислотність їжі та відновлюють pH-рівновагу; вживай порізаний на дрібні шматочки імбир, який має властивість нейтралізувати запахи, що утворюються в роті.

 

Чи може бути сморід з рота ознакою венеричних хвороб?

Венерологи всі як один заявляють, що статевої природи запах з рота не має. Як ми вже зазначали, причиною галітозу можуть бути захворювання зубів, ротоглотки, верхніх ділянок шлунково-кишкового тракту і деякі порушення обміну речовин (наприклад, цукровий діабет).

Про всяк випадок, можна звернутися до лікаря, щоб виключити ці варіанти. Але в підсумку напевно виявиться, що причина – в нерегулярному чищенні зубів та язика (саме на ньому накопичуються маси смердючих бактерій).

 

Тож, що робити?

Частіше міняй стару зубну щітку на нову, оскільки на ній бактерії, що викликають неприємний запах, можуть відчувати себе дуже комфортно. Регулярно і ретельно доглядай за станом ротової порожнини, використовуючи зубну нитку й ополіскувач ротової порожнини.

Кидай палити. Тютюн уповільнює процес утворення слини, викликає сухість у роті. А це провокує створення прекрасного живильного середовища для бактерій, які спричиняють неприємний запах.

Уникай надмірного вживання часнику, цибулі, спецій і кави. І навпаки, їж більше яблук, моркви, груш, кавуна, ківі та селери.Пий багато води. Це вкрай важливо, тому що неприємний запах з рота часто пов’язаний саме з сухістю в ротовій порожнині.

Підписатись на дайджест  • X