Як захистити своїх партнерів від ІПСШ

Здоров’я – невід’ємна частина хорошого сексуального життя. Тому дуже важливо захистити себе та свого партнера (партнерів) не лише від ВІЛ, а й від інших інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Адже ніхто не скасовує хламідіоз, гонорею, сифіліс та мікоплазму тощо. І ми дуже не рекомендуємо легковажно ставитися до цих захворювань, бо вони можуть завдати доволі серйозних клопотів і поставити на карантин твоє сексуальне життя як таке.

Пропонуємо прислухатися до наших 5 простих порад, які можуть стати проявом турботи не лише про себе, але й про партнера. І не тільки в спальні, а й поза нею.

 

1. Проходь тестування що 3-6 місяців, навіть якщо у тебе немає симптомів

Систематичний скринінг здоров’я завдяки швидким тестам та аналізам допомагає не лише зупинити поширення ІПСШ, але й виявити захворювання, які не мають симптомів. Наприклад, хламідіоз у чоловіків протікає безсимптомно, а симптоми первинного сифілісу можуть проявитися в недоступних для очей місцях (горло, сфінктер чи уретра).

 

Презервативи та лубриканти є нашою першою лінією захисту від ІПСШ, але незалежно від того, користуєшся ти ними чи ні, все одно є шанс поширення ІПСШ через оральний секс, поцілунки, петинг, контакт шкіри чи слизових.

 

2. Поговоріть про це, перш ніж це станеться

Поговори зі своїм партнером про те, як часто він проходить тестування і коли робив це востаннє. Запитай, чи приймає він PrEP і чи взагалі знає свій ВІЛ-статус. Чи хоче він використовувати презервативи? Договоріться та оберіть стратегію, яка підходить вам обом.

 

3. Говоріть про це після того, як це сталося

Будь-хто може заразитися ІПСШ, навіть у випадку використання бар’єрних захистів. Якщо у тебе діагностовано ІПСШ, негайно почни лікування та обов’язково повідом про це усіх своїх статевих партнерів! Це дуже важливо, адже в цій ситуації кожному з них необхідно пройти обстеження та почати лікування, якщо виникне така необхідність.

 

4. Будьте в курсі

Почитай про ІПСШ, щоб краще захистити себе та свого партнера. У нас на сайті є уся необхідна інформація про ВІЛ, ІПСШ, включаючи симптоми, профілактику, тестування та лікування.

 

5. Презервативи та лубрикант – завжди напоготові.

Навіть якщо ти приймаєш PrEP, презервативи та змазка залишаються найкращим способом захисту від найпоширеніших ІПСШ. Так, вони не гарантують абсолютного захисту, але дуже суттєво знижують ризики інфікування! А в нашому мінливому світі це вже багато.

 

Слідування цим простим правилам допоможе насолоджуватися сексом довго, часто та безпроблемно. Бери на озброєння!

 

Підписатись на дайджест  • X