“Мамо, я – гей”. Як прийняти свою гомосексуальність і розповісти про неї близьким

Як прийняти свої вподобання та поводитися у гомофобному оточенні, а також як розповісти про свою гомосексуальність друзям та родичам, Get Test поцікавився у психолога Андрія Кузьменка.

– Андрію, Гомосексуальність – це психологічна проблема чи біологічна особливість людини?

– Гомосексуальність – це біологічна особливість розвитку мозку, і аж ніяк не психологічна проблема. Причому формується вона ще в утробі матері, під час розвитку плоду. Окрім інших біологічних факторів, у період вагітності психофізіологічний стан жінки може впливати на розвиток окремих ділянок мозку, зокрема на розвиток гіпоталамуса – відділу мозку, що відповідає в тому числі й за сексуальну поведінку. Наприклад, дослідження розлучених після народження однояйцевих близнюків показують, що якщо один з них гей, то другий виявиться геєм з імовірністю понад 50%.

 

– В якому віці люди усвідомлюють свою гомосексуальність? Як зрозуміти це про себе?

– На усвідомлення гомосексуальності впливають різні фактори, серед яких сім’я й суспільство загалом. У гомофобному оточенні дитині буде складно розкрити себе й усвідомити свою гомосексуальність. Чим менший тиск ззовні та вільніший доступ до інформації про сексуальність як таку, тим швидше приходить усвідомлення й прийняття себе. Як правило, ми відштовхуємося від того, що усвідомлення своєї сексуальності починає формуватися з шестирічного віку. У цей час дитина починає проявляти інтерес до оточуючих з нового –  сексуального боку.

 

– Як зізнатися батькам та друзям, що я гей?

– Одним з етапів усвідомлення себе гомосексуалом є розкриття себе близьким. На пострадянському просторі люди не готові приймати інакшість своїх родичів та друзів, які проектують цю сексуальність насамперед на себе. Скажи друзям, що ти гей, і вони вирішать, що ти неодмінно їх домагатимешся, або боятимуться, що їх теж вважатимуть геями. Насамперед важливо зрозуміти самому, в чому справжня причина зробити камінг-аут і тільки потім підходити до питання його здійснення. Слід пам’ятати, що оточуючі мають право на незнання про твою сексуальність, а ти маєш повне право про неї не говорити, оскільки в гомофобному суспільстві на першому плані стоїть особиста фізична і психологічна безпека.

 

– Чому гомофоби так агресивно реагують на геїв?

– Суспільство на різних етапах свого розвитку прагнуло до консолідації та використовувало для цього різні механізми на зразок релігії, мови,  традицій. Тобто те, що мінімізує розбіжності між окремими індивідами, адже консолідація була запорукою безпеки та виживання. Інакшість сприймали як загрозу цій консолідації, отже, необхідно було боротися з нею всіма можливими способами. Розвинені суспільства зробили у своєму розвитку крок вперед і визнали індивідуальність й інакшість окремого індивіда і малих груп. Відсутність толерантності в суспільстві є причиною стигматизації різних груп, тоді пропагують агресивність щодо стигматизованих як якусь норму поведінки. Простіше кажучи, гея ненавидіти нормально, тому що він інший. Природно, в такому суспільстві будуть і ті, хто проявляє агресію через зовні нав’язані причини, серед яких – службовий обов’язок, соціальний стан, виграшна позиція в суспільстві, консолідація своїх прихильників, псевдорелігійні погляди тощо. Тобто, внутрішньо індивід індиферентний до чиєїсь гомосексуальності, але вибирає демонстрацію негативної оцінки. Сюди ж можна віднести тих, хто не готовий прийняти свою гомосексуальність і прагне її придушити, а також самих геїв, які обрали мімікрію. Як правило, і ті, і інші проявляють сильне завзяття в агресивній боротьбі з гомосексуальністю, щоб «не спалитися» в очах оточуючих.

 

Чи можуть діти, яких виховують одностатеві батьки, стати гомосексуалами?

– Ні, «стати» такими вони не можуть, вони можуть такими лише народитися. Такі діти, як і всі інші, можуть отримати гомосексуальний досвід шляхом сексуальних експериментів, але не більше того. Як підтверджують дослідження Амстердамського університету, Колумбійського університету, інституту сімейних досліджень Австралії і багатьох організацій по всьому світу, сексуальну орієнтацію неможливо нав’язати, пропагувати, це вроджена особливість, на появу якої не може вплинути виховання.

Підписатись на дайджест  • X