Найбезглуздіші легенди про ВІЛ, в які соромно вірити

На жаль, ще не винайдено щеплення від вірусу імунодифіциту (ВІЛ). Але якщо ти будеш вірити тільки достовірній інформації про цей вірус та синдром набутого імуно-дефіциту (СНІД), а не балачкам послідовників інфернального фейка, — це убезпечить тебе не гірше за будь-яку вакцину. Тож давай розбирати безглузді легенди разом.

ВІЛ не існує, бо його ніхто не бачив

Бачили, і багато разів. Його фотографували й навіть знімали на відео. Звісно, ці відео не настільки популярні, як кліп на пісню Despacito, тому ти їх і не бачив. Щодо фото, то подивись, як здорова клітина відрізняється від хворої (зліва —  здоровий лімфоцит).

Також ознайомся з цією науковою працею . Вчені вже давно за допомогою електронного мікроскопа продемонстрували людству, як ВІЛ з’являється і відділяється від клітини.

 ВІЛ придумали, щоб боротися з геями

Така легенда існує, мабуть, через те, що коли спалахнула перша епідемія ВІЛу у 1983 році, його деякий час ідентифікували як “GRID” (gay-related immunodeficiency — імунодефіцит, що пов’язаний з гомосексуальністю). Ця назва була викликана гомофобією у суспільстві, рівень якої зростав на той час у США. Але вірити у таку вселенську змову проти гомосексуалів точно не варто.

 ВІЛ можна заразитися де завгодно — у громадській вбиральні, вагоні метро чи загальній кухні в офісі

Заразитися ВІЛ в побуті практично неможливо: поза людським тілом вірус швидко гине. Інфікуватися вірусом в туалеті або при спільному користуванні посудом та столовим приладдям не можна.

 Можна заразитися ВІЛ від укусу комара

Вірус імунодефіциту людини може жити тільки в організмі людини (логічно). А ось у комахах, птахах і тваринах— ні. В тебе залишається все  менше причин ненавидіти комарів.

 ВІЛ поширюють «тикання голками» в барах, нічних клубах та кінотеатрах

 Чи не кожен чув таку трешеву байку у ЗМІ, від знайомих або родичів.  Але за весь час епідемічного нагляду не було зареєстровано жодного випадку передачі ВІЛ у такий спосіб. Тому спокійно дивись улюблений фільм у кінотеатрі. 

Активні партнери не можуть заразитися ВІЛ

 Дійсно, ймовірність інфікування ВІЛ для активного партнера дещо нижча як при анальному, так і при оральному сексі. Проте це не скасовує того факту, що активні партнери можуть інфікуватися (і інфікуються) ВІЛ при незахищеному сексі.

 Є мольфари та екстрасенси, здатні вилікувати ВІЛ травами, молитвами, чарівною паличкою тощо.

 За цим стоять шахраї, метою яких є легкий заробіток на довірливих і необізнаних людях — не таких, як ти. Вірити в ці дурниці дуже небезпечно. З 1996 року існує ефективний засіб лікування ВІЛ-інфекції — комбінована противірусна терапія, яка пригнічує розмноження ВІЛ в організмі. Тільки ці препарати здатні зупинити розвиток вірусу в організмі і не допустити наступного етапу —  СНІДу. Також існує засіб запобігання інфікуванню ВІЛ – PrEP (ДКП або доконтанктною профілактикою), яка тепер є доступною і в Україні 

 Якщо я ВІЛ-позитивний — мені не можна займатися сексом.

Це не так. Насправді більшість лікарів заохочують продовження повноцінного сексуального життя. Оргазм сам по собі може бути своєрідними “ліками”: відчуття сексуального задоволення допомагає заснути, стимулює підвищення рівня імуноглобулінів, зменшує стрес та почуття самотності, допомагає подолати депресивні стани. Але повторюємо ще раз: не забувай використовувати презерватив. 

Я колись здавав аналіз, було все добре. В мене немає ризику зараження. 

Тест на виявлення ВІЛ ефективний, якщо перевірятися регулярно. Особливість вірусу в тому, що імунна відповідь на нього дозріває тривалий час — до трьох місяців. Тому тестування проходить в два етапи з перервою у декілька місяців.

Нагадуємо, що швидко, анонімно та безкоштовно перевіритися на ВІЛ ти можеш із GetTest 🙂.

Підписатись на дайджест  • X