Брати чи не брати – ось питання. Чи може бути небезпечним оральний секс?

Ми звикли вважати оральний секс найбезпечнішим, і в цьому є раціональне зерно. Адже шанси заразитися під час оралу набагато нижчі, ніж при інших різновидах інтимної близькості. Слизова оболонка рота – це природний і цілком надійний бар’єр, який не дозволяє інфекції потрапляти в кров, а слина допомагає боротися з бактеріями.

Але без дотримання запобіжних заходів оральний секс може принести цілий букет захворювань, які доведеться довго і наполегливо лікувати.

Найчастіше під час мінету страждає вуздечка язика. Вона треться об гострі краї передніх зубів, і на ній з’являється невеликий нарив. В цьому випадку дуже важливо зробити перерву до повного загоєння, адже при постійному травмуванні може виникнути повторна бактеріальна інфекція. А це тягне за собою серйозніші наслідки і вимагає тривалішого лікування.

Іноді оральний секс може викликати пошкодження м’якого піднебіння, яке супроводжується появою почервоніння та плям. При цьому неприємних відчуттів можна і не відчувати. Зазвичай плями проходять протягом тижня, при цьому дуже важливо утримуватися від оральних контактів.

Механічна травма, на жаль, далеко не єдиний негативний наслідок орального сексу. Якщо один партнер страждає від герпесу, гонореї, хламідіозу та інших венеричних захворювань, то при незахищеному контакті він може їх передати.

Які ж симптоми з’являються? Найчастіше йдеться про фарингіти й тонзиліти – ураженнях слизової оболонки глотки та мигдалин, які супроводжуються підвищеною температурою, болями в горлі та неприємним запахом з рота. У деяких випадках уражаються ясна: на них виникають невеликі виразки.

При появі цих симптомів дуже важливо не займатися самолікуванням, адже воно може ускладнити встановлення діагнозу. З венеричними захворюваннями не можна жартувати, вони вимагають невідкладного лікування.

Кандидоз

Молочниця, або кандидоз ротової порожнини – це грибкова інфекція, яка зазвичай проявляється при зниженому імунітеті. Це захворювання також можна підхопити під час орального сексу, якщо партнер страждає від кандидозу статевих органів.

Зазвичай виявити молочницю можна за характерним білим нальотом на піднебінні, щоках, язику та болем у горлі. В цьому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря: він направить на необхідні обстеження і порадить протигрибкові препарати.

Рак горла

Одна з причин – папілома-вірус людини, який теж передається при оральному контакті. Основні симптоми – першіння, хрипота, рясне слиновиділення – турбують нечасто, тому хворий не проходить обстеження вчасно. На пізніх стадіях з’являються біль, кашель, втрата голосу, ускладнення дихання. Іноді пухлина може зачіпати язика та мигдалини.

Сифіліс та ВІЛ

При незахищеному оральному сексі можна заразитися сифілісом або навіть ВІЛ. У цих випадках на слизовій оболонці рота спостерігають ураження. Наприклад, при сифілісі часто діагностують появу безболісної виразки (найчастіше на губі), яка за деякий час може самостійно зникнути, вводячи хворого в оману. Детальніше про цю небезпечну хворобу читай у нашому матеріалі.

При захворюванні на СНІД через ослаблення імунітету людина більше схильна до впливу інфекцій, тому в ротовій порожнині можуть виникати запалення, виразки, нагноєння, раптові кровотечі з ясен та інші малоприємні симптоми.

Як запобігти захворюванням

  • Обов’язково варто дотримуватися гігієни ротової порожнини, регулярно чистити зуби і відвідувати стоматолога двічі на рік. Будь-яке запалення, ранки, кровоточиві ясна збільшують імовірність потрапляння інфекції в кров.
  • Якщо у партнера помітно почервоніння, висип або наліт на статевих органах – від орального сексу краще утриматися.
  • Лікарі рекомендують не займатися оральним сексом після недавнього лікування зубів та ясен, а також протягом як мінімум години після чищення зубів. Після закінчення статевого акту варто ретельно прополоскати рот антибактеріальним розчином.
  • Звичайно ж, необхідно регулярно проходити медогляд і звертатися за медичною допомогою при перших підозрілих симптомах. Це той самий випадок, коли пильність зайвою не буває.

Підписатись на дайджест  • X