П’ять соромних питань про сифіліс та відповіді на них

Літо — це не тільки сонце, пляж та нескінченні вечірки просто неба. Однією з ознак цієї прекрасної пори року є ще й підвищення поширеності сифілісу. Особливо серед чоловіків, що практикують секс із чоловіками. Ми підготували відповіді на поширені питання, озвучувати які буває дуже соромно.

  1. Я чув, що заразитися сифілісом набагато складніше, ніж ВІЛ чи гепатитами В/С. Чи це правда?

 

Заразитися сифілісом легше, ніж вище згаданими інфекціями. Збудником хвороби є найпростіша бактерія, яку романтично обізвали блідою трепонемою (Treponema pallidum).

Сифіліс надзвичайно заразний — його легко можна підхопити, користуючись зубною щіткою або навіть посудом хворого та при будь-якому незахищеному статевому контакті з хворою людиною. Збудник сифілісу розмножується у всіх рідких субстанціях організму, в тому числі й в спермі у чоловіків. Ризик зараження під час незахищеного сексу з інфікованою сифілісом людиною становить не менше 45%. До того ж це не залежить ані від стадії розвитку інфекції у хворого, ані від особливостей його перебігу, бо сифіліс однаково заразний на будь-якому етапі.

 

  1. Зрозумів. А які симптоми вказують на наявність цієї хвороби?

 

У 8 з 10 чоловіків, що практикують секс із чоловіками, твердий шанкр – основний симптом при сифілісі. З’являється він у горлі (через незахищений оральний секс), рідше — на голівці пеніса або сфінктері. Проблеми починаються тоді, коли чоловіки починають лікувати ангіну, адже симптоматика дуже схожа: біль у горлі, збільшення лімфовузлів, температура. При незахищеному анальному сексі, шанкр може «сховатися» у складках сфінктера, де його дуже складно побачити чи відчути, адже він безболісний.

У хворого також може з’явитися висип або специфічні нариви на шиї (іноді їх називають намистом Венери). Через те, що на цей висип часто не звертають увагу, він безслідно зникає за два або три тижні. Це означає, що імунна система хворого вже несила чинити опір інфекції. На цьому етапі хворий максимально заразний, але очевидних приводів звернутися до лікаря у нього майже немає.

 

  1. Тобто сифіліс завжди протікає з симптомами?

 

Сифіліс може протікати як з клінічними проявами, так і без них. При класичному перебігу захворювання після зараження настає інкубаційний період, який триває приблизно 3 тижні. В цей час проявів немає, але людина вже може передавати інфекцію при статевих контактах.

Сифіліс може взагалі протікати без помітних ​​проявів, але за кілька років все одно розвинуться ураження внутрішніх органів.

 

  1. Як убезпечити себе й моїх партнерів від цієї хвороби? Де я можу перевіритися на сифіліс?

 

Надійною профілактикою сифілісу є використання презерватива під час сексуальних контактів. Також необхідно проводити своєчасне обстеження у дерматовенеролога при контактах з інфікованими людьми та регулярно тестуватися на сифіліс у пунктах Get Test. Вся процедура займає не більше 15 хвилин і є абсолютно безкоштовною.

Якщо сифіліс буде виявлено — важливо повідомити про це всім сексуальним партнерам, аби вони теж пройшли відповідне тестування й обстеження.

 

  1. Яке лікування зазвичай назначає дерматовенеролог при виявленні сифілісу?

 

Основою лікування сифілісу є антибіотикотерапія. Хворому важливо пройти повний курс, адже передчасне припинення курсу є неприпустимим.

Режим введення антибіотиків при сифілісі визначає виключно лікар. Як правило, введення пеніцилінів відбувається кожні 3 години протягом 24 діб. Якщо пеніциліни виявляються малоефективними або у хворого є алергія на них, то призначаються антибіотики з групи фторхінолонів, макролідів або тетрациклінів.

У випадку первинного сифілісу антибіотикотерапія триває кілька тижнів (іноді до 3 місяців). Лікування вторинного сифілісу може затягнутися на 1-2 роки й більше! Коли хвороба переходить у фазу появи жахливих виразок і виділень, лікування вже малоефективне.

Як бачиш, наслідки цієї хвороби для твого здоров’я можуть бути дуже тяжкими. Тож важливо пам‘ятати про своєчасну діагностику цієї хвороби, аби максимально убезпечити себе. А через три тижні після незахищеного сексу (це – так званий період вікна) — пройди тест на сифіліс, друже, про всяк випадок 😉

Підписатись на дайджест  • X