ТОП-7 небезпек при хімсексі

Про правила безпечного сексу ми писали раніше. Тож зараз подивимось на ті ризики, які виникають під час хімсексу – сексуальних практик із вживанням наркотичних речовин. Для цього ми склали наш ТОП-7. Вперед!

 

  1. Втрата самоконтролю

Ігнорування використання презерватива може вилитися в серйозну проблему, якщо згодом виявиться, що у партнера (чи одного з партнерів) діагностували ВІЛ, сифіліс, гонорею, хламідіоз, гепатит В тощо.

Це створює умови для додаткового напруження (що накладається на факт активної воєнної фази в країні), яке може затягнутися у зв’язку з очікуванням результатів у “період вікна”. 

Період вікна – це відрізок часу, коли інфекція вже перебуває в організмі, але системи скринінгу ще не встигають виявити наявність антитіл або маркерів до збудників певного захворювання. Залежно від того вірус це чи бактерія, період вікна може тривати від декількох днів до кількох місяців.

Якщо такий випадок трапився і закінчився щасливо – дуже рекомендуємо почати вживати PrEP (доконтактну профілактику ВІЛ) та, за можливості, зробити щеплення від гепатиту В, щоб виключити вірогідність інфікування цими серйозними хронічними захворюваннями.

Але не можна ігнорувати і сифіліс (який може стати серйозною проблемою, хоч і піддається лікуванню) та інші бактеріологічні захворювання, які найчастіше мають виражену симптоматику (окрім хламідіозу, який у чоловіків протікає безсимптомно). Тому якщо з’явилися симптоми або ж партнер попередив тебе про наявність якогось захворювання – необхідно після закінчення періоду вікна протестуватися на ВІЛ, гепатити і сифіліс швидкими тестами та, у випадку позитивного результату, звернутися до спеціаліста. 

Якщо ти спостерігаєш характерні виділення зі статевих органів – потрібно здати лабораторний аналіз за скеруванням дерматовенеролога.

 

  1. Несприятливі обставини та неправильна компанія

Дуже важливий фактор, який за несприятливих умов може завдати шкоди психічному здоров’ю і породити зайві страхи та фобії. Вживання речовин потрібно уникати, особливо якщо тобі відомо про схильності або факти психічних розладів серед родичів. Але якщо нічого схожого немає, то ключовим фактором приємного проведення часу вважають сприятливу та повністю безпечну обстановку та надійних людей. Важливо, щоб ніхто із присутніх не викликав неприємних емоцій та “не висаджував”.

Атмосфера має бути сприятлива та безпечна. Приємні люди, класне техно, приглушене освітлення та “правило двох стін” – ті чотири фактори, завдяки яким дозвілля можна провести набагато приємніше, аніж коли в стані активної фази дії якогось емпатогену доведеться тікати в коридор під гул сирен чи звуки вибухів.

 

  1. Використання спільних засобів для вживання речовин

Є ключове правило – в компанії в кожного своя трубочка. Уникай вживання речовин назальним шляхом через спільні матеріали, які мають контакт зі слизовими, адже це може призвести до інфікування гепатитом В, герпесом, грибковими захворюваннями чи навіть сифілісом.

 

  1.  Кіт у мішку

“Хімка”, стимулятори (особливо мефедрон та метамфетамін), таблетки, бутират та “кислота” часто бувають неякісними, з додаванням різних домішок, які можуть стати причиною вкрай неприємних ефектів, серйозних отруєнь та передозувань.

Якщо випадок отруєння чи передозування відбувся, необхідно негайно викликати швидку і розповісти про те, які саме речовини вживали. Якщо цю інформацію приховати або збрехати, є ризик введення лікарями препаратів, які в реакції з речовиною можуть призвести до зупинки серця.

Щоб бути впевненим в тому, чи якісна речовина, яку вживаєш і чи не має вона домішків – роби драгчекінг.

 

  1. Можливість виникнення психологічної залежності

Коли ми говоримо про рекреаційні наркотики, то найчастіше мова йде про речовини, які приймають назально або орально (тобто, через ніс чи рот). Наркотики, які вживають ін’єкційним шляхом, – це опіоїди, що викликають саме хімічну залежність, тому належать до категорії так званих “важких наркотиків”. 

Хімічну або фізіологічну залежність від опіоїдів часто супроводжує ломка – тобто фізичний стан організму, який не піддається контролю і викликає дуже неприємні, а подекуди навіть болючі відчуття.

Тому хімсекс – це не про опіоїди. Хімсекс – це про задоволення, а відтак – речовини використовуються такі, які не викликають фізичного дискомфорту – ні під час, ні після їхнього вживання. Саме тому їх відносять до умовної категорії “легких наркотиків”.

Проте саме такі речовини викликають іншу залежність – психологічну. І якщо ти усвідомлюєш всю складність механізму людської психіки, то розумієш: психологічна залежність може бути навіть складнішою, ніж фізіологічна, адже в голові пануватиме думка, що завжди можна зупинитись та кинути юзати. Але часто це ілюзія, адже людина, яка спробувала будь-який наркотик і пережила під цим впливом приємний досвід, завжди пам’ятатиме про це і хотітиме повторити схожий стан. Пережиті враження “тоді” будуть мимоволі продукувати думки про те, щоб повторити “той стан” ще раз. 

У стані зміненої свідомості люди часто шукають або задоволення, або нових вражень та досвіду. Починати турбуватися варто тоді, коли речовини будуть включені в соціальний обіг і підкріплюватимуть якісь звичні дії, які можна здійснювати й без них (як-то секс). І тут важливо розуміти, наскільки людина схильна до самоконтролю, адже якщо з внутрішнім контролем є проблеми, то можна пуститися берега і стати на слизьку дорогу завдання шкоди власному фізичному здоров’ю.

 

  1. Пригнічення та емоційні провали

Саме цей симптом присутній майже після кожного вживання речовин (наприклад, стимуляторів чи емпатогенів) і більш відомий в науковому дискурсі як серотоніновий провал.

Оскільки цей стан емоційної спустошеності та пригнічення спричинений загальним виснаженням організму – як наслідок закінчення дії речовини, – важливо вжити ряд заходів, які можуть цьому запобігти. Одним з них є прийом комплексу мінералів та електролітів, який входить у безкоштовний комплект PartyBox. Такі мінерали раніше можна було замовити в інтернеті, але через війну це тимчасово неможливо.


7. І пам’ятай про юридичні ризики, адже наркотики в Україні під забороною, а їхнє зберігання та розповсюдження карається законом.

Підписатись на дайджест  • X