Наш міфоруйнувач: небезпечні вигадки про простатит

Попри те, що  кожен третій чоловік в Україні страждає від хронічного простатиту, до фахівців звертаються одиниці, оскільки в гострій формі хвороба протікає нечасто, а мужчини, як відомо, до лікарів ходити бояться. Так народжуються міфи. Get Test знову нещадно руйнує хибні стереотипи.

Простатит це назавжди

«З цим треба жити», – кажуть хроніки. Це велика помилка. Вилікувати простатит непросто, але можна, щоправда, з ймовірністю 50% він повернеться. Але це вже інше питання. Головне – визначити причину запалення простати, від неї залежить успіх лікування. Найважча форма – герпетичний простатит, викликаний вірусом герпесу. Його лікують противірусними препаратами, а оскільки герпес майже невиліковний, то й викликаний ним простатит буде давати рецидиви.

 

Це дурниця, саме вилікується

Чого тільки люди не вигадують, відтягуючи візит до лікаря, мовляв, поболить і перестане. Але це справа дійсно серйозна – хронічний простатит може призвести до безпліддя. Його слід лікувати у будь-якому випадку, адже хвороба знижує якість життя – на це поскаржилися 77% чоловіків, які страждають від хронічного простатиту.

 

Головна причина хвороби – переохолодження

Це сталий міф часів СРСР. Зараз лікарі знають точно: в 95% випадків простатит – інфекційно-запальне захворювання. Його причиною стають інфекції, що передаються статевим шляхом. Холод, алкоголь, гостра їжа грають важливу роль, але все ж другорядну. Є небактеріальні простатити, в яких винні ці чинники.

 

Простатит веде до імпотенції

В радянські часи простатит вважали невиліковною хворобою, яка рано чи пізно призводить до імпотенції. Так-от, простатит не має жодного стосунку до ерекції або потенції. Принаймні ніяких достовірних даних, що вказують на зв’язок простатиту з імпотенцією, немає.

 

Молоді чоловіки на простатит не хворіють

На простатит хворіють у будь-якому віці. Інша справа, що серед зрілих чоловіків таких випадків набагато більше. Згідно зі статистикою, у віковій категорії 30-45 років простатит турбує кожного третього, після 50 – кожного другого. І 75% чоловіків старші 75 років знайомі з аденомою простати. Це без урахування неофіційної статистики, дані якої в півтора раза вищі.

 

Немає ефективної профілактики

Уберегтися від простатиту можна: потрібно лише регулярно відвідувати уролога й уникати провокуючих чинників. Таких, наприклад, як урогенітальні інфекції або сечокам’яна хвороба, алкоголь, куріння, стреси, зайва вага, малорухливий спосіб життя і переохолодження. Вони знижують імунітет, порушують крово- і лімфообіг в органах малого таза і створюють всі умови для розвитку запалення в простаті. Отже, ті, хто піклується про передміхурову залозу, повинні вести активний спосіб життя, регулярно мати статеві контакти, дотримуватися дієти. Не завадить також обмежити себе в м’ясі та додати до раціону більше овочів і фруктів.

 

Простатит лікують виключно антибіотиками

У 1968 році так вирішила Асоціація американських урологів. З того часу хворобу, в основному, так і лікують. Однак деякі лікарі вважають, що майже 80% хворих можна «поставити на ноги» без пігулок. На їхню думку, інфекція пов’язана з імунодефіцитним станом організму, а це означає, що потрібно підвищувати імунітет хворого, а не пригнічувати його антибіотиками. Йдеться про небактеріальний простатит. При гострій і хронічній формі без антибіотиків, звичайно, не обійтися.

Підписатись на дайджест



  • X