Порнозалежність: коли вже не можеш зупинитися

Мабуть, немає хлопця, який би час від часу не полюбляв подивитися гаряче відео на PornHub. Таким чином кожен з нас шукає натхнення, вивчає нові «фішки» або просто знімає стрес. Проте сьогодні все більше чоловіків страждає від «сексуальної анорексії» і нездатності до ерекції внаслідок інтенсивних відвідин порносайтів з раннього підліткового віку. Щоденний перегляд таких відях вже в 20-річному віці призводить до потреби потужнішої відеостимуляції для досягнення ерекції. Таке «втручання» у формування сексуальності мужчин молодого віку призводить до незворотних руйнівних наслідків. Все починається з поступової менш інтенсивної сексуальної відповіді на перегляд «фільмів» (читай «менше збудження»), потім це спричиняє загальне зниження лібідо і, врешті-решт, досягнення ерекції стає неможливим.

У світі, де за статистикою кількість переглядів порносайтів у бібліотеці Ватикану є найвищою, питання про формування порнозалежності та визначення її маркерів стають особливо актуальними. До речі, серед всього різноманіття видів патологічної сексуальної залежності порнозалежність є найпоширенішою. Як і решта видів залежності, вона стає серйозною проблемою в разі негативного впливу на звичний спосіб життя.  Симптоми порнозалежності, між іншим, нічим не відрізняються від ознак алкоголізму чи наркоманії. Адже головна її ознака – відхід від реальності, зациклення на специфічних переживаннях.

Британські (і не тільки) вчені кажуть, більша частина порнозалежних осіб має значні труднощі в міжособовому спілкуванні. Крім цього, є й інші маркери поведінки при сформованій патологічній порнозалежності:

  • Десоціалізація – відмова від участі в соціальних заходах, проведення часу з друзями і родичами на користь самоізоляції. До цього додається пошук виправдань у прагненні уникнути будь-якої форми соціального спілкування, а також пошук причин для якнайскорішого усамітнення вдома. Бажання зайнятися переглядом порно може з’являтися відразу на порозі дому. З’являється надмірне прагнення зберегти свою пристрасть до перегляду порнофільмів у глибокій таємниці. Для більшості людей природно зберігати в таємниці свої сексуальні фантазії і схильності, проте у випадку з порнозалежними особами це прагнення набуває характеру нав’язливої ідеї. Для приховування від інших осіб своїх патологічно частих переглядів порнофільмів такі хитруни вживають екстраординарних заходів.
  • Втрата відчуття часу – перегляд порносайтів може займати декілька годин підряд, проте залежні чоловіки цього не відчувають. За їхнім власним зізнанням, ця залежність має всепоглинаючий характер, в якому втрачаються і відчуття часу, і аргументи розуму. Це нагадує алкогольне затьмарення свідомості, після якого наступного ранку важко навіть що-небудь пригадати.
  • Негативний вплив на сексуальне життя – в результаті постійного перегляду порно втрачається здатність реагувати на які-небудь зовнішні сексуальні подразники (розвивається десенситизація). На думку сексопатологів, порнозалежність сприяє виснаженню лібідо і зниженню загальної активності людини. Часті мастурбації зводять до мінімуму сексуальні відносини з партнером, особливо їхню романтичну складову – еротику стосунків, прелюдії, емоційну близькість.
  • Екстраполяція змісту порнофільмів на власне сексуальне життя – очікування від партнера максимальної схожості з улюбленою порнозіркою, прагнення до відтворення найбільш збуджуючих сцен порнофільмів у реальному житті, роздратування і вияви злості у зв’язку з невідповідністю якостей партнера якостям порнозірок.

Якщо ти зауважив щось схоже в своїй поведінці – не панікуй. Ти не самотній і не безпорадний. Порнозалежність – це не вирок, треба просто пам’ятати: секс живить і підтримує весь спектр складних взаємовідносин з реальним, а не цифровим електронним партнером… Цієї залежності можна позбутися, попрацювавши над собою самому або заручившись підтримкою психолога

Підписатись на дайджест  • X