Різдво для ЛГБТ-спільноти

Вчора ввечері в Лісабоні пройшов перший півфінал Євробачення.

Україна на цьому конкурсі декілька разів підтверджувала звання “найспівочішої нації”. Ми – єдина країна на пострадянському просторі, яка двічі отримувала найвищі бали та перемогу, а приймала участь у конкурсі – лише 14 разів (на 6 разів менше, аніж Росія, та на 4 рази менше, ніж Литва та Латвія).

Але шансів почути: “…and the winner …is Ukraine!”, цього року небагато – представнику нашої країни, співаку MELOVIN, букмекери прогнозують лише 18 місце.

Втім, це не має псувати настрій від перегляду, адже Євробачення – не “Голодні ігри”. 🙂

Навпаки – це вражаюче шоу, на якому панують дружність і толерантність, де, за словами канадського письменника Ханса Ролмана, “втілюється справжній європейський дух, в його різноманітності та єдинстві, краще, ніж в будь-якому з політичних інститутів Європейського союзу”.

З яких же країн прямують конкурсанти та конкурсантки до Португалії, і чому багато хто з них не має стосунку до Європейського союзу? Чи існує секрет “переможного коктейлю” для конкурсної пісні і виступу? Чому співоче шоу вважається чи не найголовнішою подією світу, дружньою до ЛГТБ?

Далі – про найцікавіше про Євробачення-2018 (а найголовніше про ЛГБТ-friendly локації туристичного Лісабону вже зібрано ось тут ).

Тобі залишається лише ознайомитись, та приготувати попкорн 8, 10 та 12 травня. 🙂

 

Які країни прийматимуть участь у конкурсі?

Євробачення засноване в 1956 році – в часи загострення міжнародних відносин та політичних конфліктів.

І вже 62 роки воно є каталізатором єднання націй, де дух протистояння та змагань переноситься з військової площини в творчу.

Не варто тлумачити буквально і назву конкурсу: серед учасників і учасниць багато країн, не пов’язаних з приставкою “євро”, наприклад, Ліван та Ізраїль (до речі, саме йому пророкують перемогу цього року).

Конкурс було засновано федерацією громадських мовників European Broadcasting Union, а тому брати участь у ньому дозволено усім членам спілки. Єдиним винятком була далека Австралія: тільки з нагоди 60-річчя Євробачення вона отримала запрошення на участь.

Загалом, цього року за перше місце змагатимуться 43 країни і кількість конкурсантів знову сягнула рекордної відмітки​. 

Чому Євробачення називають “Різдвом для ЛГБТ-спільноти”?

Євробачення, як і будь-яка культурна подія з історією, має армію відданих фанатів. Окрім захоплюючого вокалу, танцювальних і романтичних ритмів, вражаючих, а іноді і сміливих та кумедних номерів, чи не найважливіше значення для прихильників конкурсу має саме свобода, яка панує у просторі, а також сміливість його організаторів.

“У 1998 році, коли транссексуалка Dana International отримала перемогу у конкурсі, я вперше дізналася про феномен транссексуальності. У той час інформація про ЛГБТ замовчувалася у мас-медіа. Тож, саме завдяки Євробаченню я зрозуміла: насправді змішані думки, що вже кружляли в моїй голові, мають чітку назву та способи реалізації”, – розповідає транс-дівчина Elainovision.

Цього року на сцену також вийде представниця ЛГБТ-спільноти: відкрита лесбійка Саара Альто з Фінляндії, яка прилетіла до Лісабону зі своєю нареченою.

Хто входить до “Великої п’ятірки”?

До фіналу конкурсу автоматично потрапляють країни-спонсори події: Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія, а також Італія, яка поновила свою участь у конкурсі в 2011 році.

Але, представники Великої П’ятірки виступають також і в півфіналі: адже артистам надважливо відчути енергетику сцени в умовах ефіру наживо, і заздалегідь заявити про себе.

Що таке “сусідське голосування”?

Під час голосування країни часто зловживають принципом, який в Україні називають “кумівством”. Наприклад, країни, які були у складі колишнього Радянсього Союзу,  – обмінюються між собою найвищими балами. Аналогічно чинять і країни Скандинавії, Греція та Кіпр, Великобританія та Ірландія.

До речі, Ірландія цього року презентує цікаву композицію на ЛГБТ-тематику. Так, Райан О’Шонесси у кліпі на пісню “Together” недвозначно розповідає і показує історію кохання двох чоловіків. Серед фанатів навіть точилися дискусії стосовно того, чи не буде трансляція виступу ірландця порушенням російських гомофобних законів.

Що відомо про організацію конкурсу?

Цьогоріч фанати конкурсу зі слоганом “All Aboard” прямують до Лісабону: минулого року Португалія виборола своє перше в історії Євробачення призове місце.

Усі шоу Євробачення пройдуть у Алтіс-Арені – найбільшому концертному майданчику країни. Фінал конкурсу, як завжди, буде супровождуватись виступами спеціально запрошених зірок.

А на українців, та й весь світ, чекає сюрприз – під час головного шоу свою нову композицію презентує співачка, яка завдяки своїм диким танцям 2004 року виборола для України першу перемогу в Євробаченні. Руслана пообіцяла цього разу «показати європейцям ще більше української екзотики».

Кого ми побачимо в фіналі?

Антирейтинг 2018 року поки що очолює  Швеція, а Нідерланди неочікувано презентують себе піснею в стилі кантрі.

Ізраїль, який займає 7 місце в загальному рейтингу країн-учасниць Євробачення, готується вчетверте отримати перемогу. Кліп Нетти Барзілай на конкурсну пісню “Toy” вже зібрав понад 19 мільйонів переглядів на Youtube. Учасниця співатиме про “розквіт жіночої сили та соціальної справедливості”. При цьому, ані зовнішнім виглядом, ані тематикою композиції, вона не належить до мейнстрімних виконавців. Проте, це їй лише на руку. Делегатом від цієї країни не вперше стає учасниця, яка підкреслює свою толерантність та вільнодумство. Ще 1998 року переможницею конкурсу стала співачка Dana International з композицією “Diva”.

Серед інших фаворитів Євробачення-2018: Естонія, Чехія, Болгарія, Австралія, Швеція, Бельгія.

Обов’язково послухай композицію “This Is How You Write A Song”, бо саме з нею Олександр Рибак вдруге приїхав представляти Норвегію.

Навіть якщо ця мелодія не стане переможною, вона гарантовано буде лунати у твоїй голові і налаштує тебе на перегляд пісенного шоу! 🙂

Підписатись на дайджест



  • X