Статус +. Що робити, якщо тест на ВІЛ позитивний

Хоч ми вже тривалий час і боремося з епідемією ВІЛ/СНІД, яка лише за останні два роки почала йти на спад, та рівень поширеності цього захворювання й досі залишається доволі високим, а серед клієнтів Get Test ми спостерігаємо незмінно велику кількість нових випадків ВІЛ.

Щоб продемонструвати, через що доводиться проходити на ранніх етапах прийняття діагнозу, Get Test поспілкувався з одним з ВІЛ-позитивних клієнтів нашого проєкту.

– Розкажи, як ти дізнався про свій ВІЛ-позитивний статус?

– Одразу зазначу, що до останнього не вірив в існування ВІЛ/СНІД. Моє переконання було настільки сильним, що навряд чи щось могло б його похитнути. 

Але одного суботнього вечора мені зателефонував колишній, з яким ми роз’їхалися десь місяць тому (наші стосунки протривали близько трьох років). Він розповів, що бачив вашу рекламу на Хортнет і зареєструвався на сайті www.gettest.com.ua для проходження тесту на сифіліс, а заодно вирішив протестуватися і на ВІЛ. Раніше я також бачив рекламу і на Фейсбук, і на Хорнет, але, як і на всі інші такого роду повідомлення, я на неї не зважав. 

Тож, мій екс розказав, що при інтерпретації результату соціальний працівник повідомив його про наявність антитіл до ВІЛ. Я не одразу зрозумів, що це все означає, але він попросив мене пройти тест. Для цього він залишив мені номер соціального працівника, з яким ми списалися за кілька днів у Вайбері. Під час консультації онлайн фахівець мені пояснив, що в мого колишнього партнера, з яким ми протягом трьох років практикували незахищений секс, виявили ВІЛ. Тобто, була велика ймовірність, що такий самий результат може виявитися і у мене.

Зізнаюся чесно, я вагався десь тиждень. Весь час про це думав, хвилювався. 

За деякий час ми знову здзвонилися з моїм колишнім, і він розповів, що в центрі СНІДу його результати підтвердили – і він починає лікування.

Того самого вечора я знову зв’язався з фахівцем Get Test і сказав, що хотів би здати тест, але за умови, що в офісі в цей час нікого не буде. Він запропонував мені приїхати в закритий пункт тестування на метро Театральна під кінець робочого дня, щоб ми змогли це все зробити в максимально приватних умовах. 

Я з’явився там як і домовлялися, взявши колишнього як моральну підтримку. Сама процедура тестування була безболісною, але за кілька хвилин очікування тест-система показала дві смужки… 

В цей момент у мене стерпли руки і ноги, я втратив дар мови. Проте ваш спеціаліст зміг мене заспокоїти і пояснив подальший алгоритм дій. 

 

– Можеш про нього розповісти?

– Алгоритм простий: потрібно поїхати в центр СНІДу і здати підтверджувальні аналізи. Мені запропонували супровід і підтримку. У випадку, якщо аналізи ІФА наявність ВІЛ не підтвердили, то все ок – можна бути вільним. Але якщо результат підтвердять – потрібно буде трохи покрутитися. Я все одно про все забув як тільки вийшов з кабінету, тому дуже круто, що той самий соцпрацівник продовжував консультувати мене онлайн, терпляче вислуховуючи мої сумніви та страхи.

На ранок наступного дня ми удвох поїхали в Київський міський центр СНІДу.  Там вже зі мною спілкувалася психолог, яка видала мені скерування на безкоштовне проходження аналізів, а також на флюорографію. Приємно, що завдяки супроводу фахівця Get Test вся ця процедура у нас зайняла зовсім небагато часу – близько години. 

За три дні я зателефонував до Центру СНІДу, де почув про необхідність звернутися до лікаря, а це означало, що дива зі мною не сталося, і результати аналізів підтвердили наявність у моєму організмі ВІЛ.

 

– Тобі відразу виписали лікування?

– Не зовсім. За кілька днів я приїхав в ту саму лікарню на знайомство зі своїм лікарем-інфекціоністом. Перед призначенням антиретровірусної терапії (АРТ) лікарка прописала курс таблеток для запобігання туберкульозу. Також того ж дня я пройшов обстеження в дерматолога (за кілька місяців до того я помітив на шкірі висипання) та фтизіатра. Зазначу, що і на цьому етапі мене супроводжував ваш соціальний працівник. 

 

– Розкажи, яким був початок лікування.

– Початок прийому АРТ був непростим. З’явилися побічні ефекти, а ще я дуже хвилювався через високе вірусне навантаження і низький рівень клітин CD-4-клітин (мої результати виявилися гіршими, ніж у колишнього). Всю свою тривогу я виливав вашому фахівцю, який контактував зі мною весь час онлайн і навіть кілька разів приїжджав на живу розмову. Мені було дуже важко і добре, що в мене була хоч якась підтримка.

За декілька місяців висипання на шкірі зникли. Дерматолог потішила новинами про початок дії терапії та покращення стану організму. До всього іншого, в мене були серйозні проблеми з різними застудами, позбутися яких не міг місяцями. Зараз таких нюансів немає. Я майже не хворію.

Приймати щодня АРТ я вже звик, тримаюся дев’ятий місяць. Вірусне навантаження невизначуване, кількість CD-4-клітин стабільно росте. 

 

– Які труднощі виникали на початкових етапах лікування, і що б ти міг порадити нашим читачам?

– Було трохи складно привчити себе приймати препарати в один і той самий час, але вже після першого місяця це увійшло в звичку. Хоч регулярне нагадування в смартфоні не завадить ніколи. Корисним був спеціальний додаток Life4me+, безкоштовний для завантаження в Україні. Рекомендую!

Підписатись на дайджест  • X