Тести на наркотики та драгчекінг. У чому різниця?

Тема наркотиків – складна, табуйована та оповита різними міфами, оскільки наркотики виключені зі звичного соціального обігу через “заборону” з точки зору закону. Це спричинено рядом можливостей та небезпек, які вони собою несуть.

Під час воєнного стану в окремих містах запроваджують частковий “сухий закон”, який обмежує продаж алкоголю у вечірній та нічний час. Не всім характерна завбачливість, тому у випадку відсутності одного наркотику дехто може почати шукати заміну серед інших, в тому числі й нелегальних.

Оскільки алкоголь можна назвати легальним наркотиком, ми знаємо про нього значно більше. Є певні вимоги та гарантії якості продукту, тому якихось підручних швидких тестів для перевірки якості не існує – будь-який виробник зобов’язаний забезпечувати високу якість та безпечність своїх товарів. А ось наркотики з категорії нелегальних перебувають у тіні, а відтак – ніяких гарантій якості та служб захисту споживачів. Оскільки ми маємо справу з хімічними речовинами, мусимо бути готовими до того, що будь-яка речовина може містити токсичні компоненти. А домішки присутні в абсолютній більшості випадків. Питання лише в тому, наскільки висока їхня концентрація.

Саме для цієї цілі існують скринінгові хімреактиви (абсолютно легальні), якими можна перевірити речовини на якість.

 

Драгчекінг (скринінг, драг-чекінг, drug checking) – це практика, яка існує у деяких західних країнах. Вона є частиною системи зменшення шкоди та допомагає споживачам речовин уникати вживання невідомих та потенційно небезпечних домішок, які часто можна виявити у речовинах.

Звісно, існують складні лабораторні дослідження, що дають повну картину складу порошку чи таблетки. А є швидкі тести – і зараз ми саме про них.

Весь процес скринінгу ґрунтується на хімічних реакціях. Для перевірки використовують спеціальні набори для тестування, які входять в PartyBoх. По суті, це колориметричні тести. У набір входять хімічні речовини, які за взаємодії з певним наркотиком повинні забарвитися у конкретний колір і тон. Якщо колір після реакції відрізняється від очікуваного – отже, вам підсунули якесь фуфло. Якщо тон не насичений – значить, у речовині присутні домішки у кількості, залежній від інтенсивності кольору.

Детальнішу відеоінструкцію з використання таких тестів можна подивитися у відео за посиланням:

https://www.instagram.com/tv/CWqOcEdKY7v/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Тести на наркотики – це такий технічний аналіз, спрямований на виявлення певних наркотиків або їхніх метаболітів у біологічному зразку: сечі (найчастіше), крові (рідше), слині (дуже рідко). Тест проводять з метою виявлення фактів використання заборонених наркотичних препаратів з різних наркотичних груп (канабіноїди, стимулятори, емпатогени, ейфоретики, десоціативи та опіоїди).

Органи охорони порядку часто використовують тести на алкоголь, коли підозрюють, що водій може перебувати в стані алкогольного сп’яніння. Ця процедура доволі проста та швидка. Проте, якщо ж виникає підозра того, що водій перебуває під впливом наркотиків, то тут все складніше: потрібно здійснити перевірку, яка потребує контакту зі зразками біологічної рідини та їхню швидку перевірку на наявність чи відсутність заборонених речовин.

Подібним чином проводять тести на допінг (допінг-тест) у спортсменів. Також ці тести часто використовують батьки, щоб перевірити, чи вживає підліток заборонені речовини.

 

Отже, драгчекінг та тести на наркотики – це різні процедури з різним призначенням. Оскільки ми топимо за усвідомлене та відповідальне споживання, закликаємо кожного, хто вирішив щось спробувати, чекнути речовину на її якість, а відтак – зрозуміти рівень безпеки. І пам’ятати, що дар від “перевірених” людей може нести потенційну загрозу, адже іноді навіть “перевірені” люди можуть не володіти інформацією про склад та безпечність речовин.

 

Підписатись на дайджест  • X