Шість аргументів, чому так важливо приймати антиретровірусну терапію за розкладом

Аби ВІЛ-позитивна людина могла жити повноцінно та якомога довше, антиретровірусна терапія повинна тривати протягом усього життя.

Як правило, схема лікування складається з комбінації декількох (зазвичай трьох) препаратів. Їх потрібно приймати одночасно для зменшення концентрації вірусу в крові, підвищення кількості клітин CD4 та запобігання розвитку резистентності (стійкості) вірусу до дії АРВ-препаратів. Оскільки від щоденного вживання цієї терапії залежить не тільки здоров’я, але й життя, ми розповімо про 6 аргументів, чому необхідно пити ці ліки по годинах.

 

Досягається нульове вірусне навантаження

Зазвичай це відбувається в перші 3-6 місяців після початку вживання терапії. Нульове або невизначене вірусне навантаження не означає, що людина вилікувалася від ВІЛ — антиретровірусна терапія лише знизила здатність вірусу відтворювати нові собі подібні копії до такого рівня, коли він може визначатися в крові у дуже низькій кількості, або не визначатися взагалі. Май на увазі, самостійно визначити у себе вірусне навантаження неможливо. Це може підтвердити тільки спеціальний аналіз крові.

 

Ризик передачі вірусу вашому партнерові знижується до мінімуму

Власне це і є однією з головних переваг нульового вірусного навантаження. Ризик передачі ВІЛ при незахищеному сексі або при використанні нестерильного інструментарію при такому навантажені вкрай низький. Для підтримки невизначеного рівня вірусного навантаження важливо постійно і за розкладом приймати АРВ-терапію. Тільки в такому випадку можна говорити про максимально низький ризик передачі вірусу.

 

ВІЛ не перетвориться у СНІД

У середньому, стадія СНІДу настає через 7-10 років після інфікування, якщо людина, що живе з ВІЛ, не приймає АРВ-терапію. Якщо ти будеш приймати терапію строго за розкладом, стадія СНІДу може взагалі не розвинутися. Це ж чудово!

 

Вдасться уникнути передчасної смерті

Передчасна смерть — це один з найпоширеніших страхів людей, що живуть з ВІЛ. Коли у людини діагностують СНІД — це свідчить про дуже низький імунітет і те, що є наявність однієї з опортуністичних інфекцій, характерних для цієї стадії. На жаль, деякі з них дуже важко піддаються лікуванню і можуть привести до швидкої смерті. Ще раз повторюємо: АРВ-терапія попереджає наступ стадії СНІДу і забезпечує повноцінне життя.

 

Зменшується ризик розвитку туберкульозу

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ймовірність  розвитку туберкульозу у ВІЛ-інфікованої людини у 20-30 разів перевищує аналогічний показник серед людей, не інфікованих ВІЛ. Гарна новина полягає в тому, що антиретровірусна терапія значно знижує ризик розвитку туберкульозу.

 

АРВ-терапія допомагає вилікувати й гепатит В

А ось це скоріше приємний бонус. Річ у тому, що деякі препарати (ламівудин, тенофовір тощо), які використовують при антиретровірусному лікуванні, активні щодо вірусу гепатиту В. А оскільки дуже часто людина, яка живе з ВІЛ, також хворіє на вірусні гепатити, цей бонус є дуже важливим.

 

Немає нічого ганебного або складного у прийомі антиретровірусної терапії. Треба просто усвідомити, що це новий спосіб життя, який допоможе прожити довго і щасливо.

.

Підписатись на дайджест  • X