Вакцина від гепатиту B: що треба знати

Імунізація проти гепатиту B захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції — цирозу і раку печінки. Для дітей щеплення проводять безкоштовно, а дорослі можуть придбати вакцину власним коштом.

Як довго захищає щеплення проти гепатиту В?

Чи потрібна ревакцинація?

Дослідження показали, що вакцинація (введення трьох доз вакцини), проведена у ранньому дитинстві, створює довготривалий захист від вірусу — протягом 22 років після вакцинації. Щеплення рекомендують всім дорослим, яких не було вакциновано в дитинстві.

Звернись до лікаря, він проведе обстеження і за необхідності призначить лабораторні дослідження (наприклад, на наявність анти-HBs (HBsАb), які допоможуть з’ясувати, проводили тобі щеплення від гепатиту чи ні.

Схему вакцинації та дозування підбирає виключно лікар (залежно від твого віку та медичної історії).

Лікар пояснить, де в твоєму місті можна придбати вакцину, як її зберігати до проведення щеплення (з моменту купівлі вакцини в аптеці до часу проведення щеплення медикаменти слід зберігати в холоді, обов’язково збережи чек з аптеки, де зазначений час придбання вакцини) і проведе саму вакцинацію.

 

Що буде, якщо взагалі не вводити другу і третю або лише третю дозу вакцини проти гепатиту В?

До стандартного курсу первинної вакцинації проти гепатиту В входять 3 щеплення. Якщо його не закінчити — не буде сформовано тривалого імунного захисту. Імунний захист після одного щеплення дуже короткочасний.

 

Чи безпечна вакцина проти гепатиту В?

Вакцинація від гепатиту В — безпечна. У численних довготривалих дослідженнях фактів появи серйозних побічних реакцій не виявлено. Більшість людей навіть не помічає незручностей, пов’язаних з нею. Серйозніші проблеми трапляються вкрай рідко. Вважають, що важкі алергічні реакції трапляються приблизно раз на 1,1 млн випадків вакцинації.

 

Чи можна заразитися вірусом гепатиту В від самої вакцини?

Ні, заразитися гепатитом В від вакцини неможливо. Вона містить не цілісний вірус захворювання, а частину його зовнішньої оболонки, яка не може викликати гепатит навіть теоретично, а лише спровокувати формування імунної відповіді на них. З тих же причин прищеплений не є джерелом інфекції, немає ніяких протипоказань до донорства.

 

Хто перебуває в групі особливо підвищеного ризику інфікування гепатитом В?

  • Чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками, що не перебувають у довгострокових моногамних відносинах;
  • Люди, які мають (мали) захворювання, що передаються статевим шляхом;
  • Люди з вірусним гепатитом С (розвиток гепатиту В призводить до ускладнень патології печінки);
  • Люди з хронічними захворюваннями печінки;
  • Медичні й соціальні працівники, які контактують з кров’ю та біологічними рідинами;
  • Персонал і жителі соціальних організацій для людей з вадами здоров’я;
  • ВІЛ-інфіковані;
  • Мандрівники, які виїжджають в регіони, де зафіксований середній або високий рівень інфекцій, викликаних вірусом гепатиту В;
  • Споживачі ін’єкційних наркотиків.Кому не рекомендують введення вакцини проти гепатиту В?

Вакцина проти гепатиту В протипоказана тільки тим, у кого раніше спостерігали важкі алергічні реакції на попередні дози вакцини проти гепатиту В або на компоненти цієї вакцини (наприклад, дріжджі).

Підписатись на дайджест  • X