Як накачатися до літа й не вмерти

Якщо ти хочеш здобути красиву фігуру до початку пляжного сезону або просто почати нове життя з правильним харчуванням і фітнесом – саме час збиратися думками й силами, адже зараз найкращий момент для старту. Якщо всі твої попередні спроби закінчувалися, не встигнувши початися, тоді наші поради про те, як почати новий період ЗСЖ і не кинути за тиждень, точно для тебе.

Мотивація

Одна з найголовніших умов початку успішного фітнес-життя   мотивація. Без стійкого бажання зайнятися своїм тілом і зміною способу життя тобі точно не вдасться досягти результатів. Подумай про швидке наближення літа, постарайся уявити, яким би ти хотів бачити своє тіло до пляжного сезону. Ти навіть можеш скласти собі невелику карту бажань: видрукувати і повісити на видне місце фото хлопців з фігурою, якої ти прагнеш.

 

Здоров’я

Перед початком повного занурення в ЗСЖ в ідеалі потрібно пройти тестування у спортивного лікаря. Якщо його немає, можна попросити персонального тренера провести нескладні фітнес-тести. Результати дозволять зрозуміти твій поточний фізичний стан і тренуватися відповідно до нього. Для складання тренувальної програми краще скористатися послугами досвідченого персонального тренера: він допоможе правильніше і чіткіше визначити тренувальні цілі та прокладе шляхи їхнього досягнення максимально ефективно й безпечно. Постарайся якомога детальніше пояснити тренеру особливості твого повсякденного життя, харчування, розповісти про досвід занять іншими видами спорту. Це допоможе зробити тренування максимально індивідуальними.

 

Плавний старт

На початку тренувального шляху я б рекомендував керуватися принципом «Тихіше їдеш далі будеш». Стартуй з 2-3 тренувань на тиждень тривалістю 45-60 хв, цього цілком достатньо. Не потрібно тренуватися по 3 години і виповзати з залу безсилим. Головне – дозволити організму не тільки отримати навантаження, але і відновитися після нього. Прислухайся до своїх відчуттів, не прагни «померти» на першому ж тренуванні. Точно варто знизити інтенсивність навантаження, якщо у тебе паморочиться у голові, мушки в очах, блідий колір обличчя, холодний піт або ти не здатний сказати більш як три слова підряд. Тренування повинно приносити радість твоїм як тілу, так і розуму.

 

Техніка

На початковому етапі присвяти достатньо уваги освоєнню правильної техніки виконання вправ. Це допоможе розвинути стійкий руховий навик, який пізніше стане в пригоді при інтенсивніших тренуваннях. Зазвичай у всіх клубах у вартість абонемента включено перше ознайомче тренування-інструктаж в залі. Не полінуйся скористатися можливістю почути і побачити, як виконують вправи професіонали.

 

Різноманітність

Не фокусуйся на розвитку тільки однієї фізичної якості. Звичайно, якщо ти плануєш пробігти марафон або переплисти, допустимо, Ла-Манш, тобі необхідно робити акцент на бігу або плаванні, але не можна забувати про силові та функціональні тренування, а також відновлення (розтяжку). Тому в своїй тренувальній програмі старайся знаходити час на різноманітні тренування і не забувати про відпочинок   це допоможе максимально і різнобічно досягти поставлених цілей.

 

Мета

Бачу мету, іду до неї. Не квап події, став цілі поступово, і краще – невеликі, але реальні. Відстежуй їхнє досягнення й аналізуй свою спортивну діяльність це допоможе уникнути помилок і підтримувати мотивацію.

Підписатись на дайджест  • X