Безглузді міфи про лібідо й потенцію

Існує безліч легенд про чоловіче сексуальне здоров’я. Але не всі вони – правда. Як визначити, де міф, а де істина – читай у нашому матеріалі.

Чим більший ніс тим більший розмір статевого члена

Розмір пеніса залежить від чутливості рецепторів до тестостерону. Вона може бути високою у чоловіка з дрібними рисами обличчя, а з носом античного грека – низькою. Що дійсно може вказувати на високий рівень тестостерону і таку ж чутливість рецепторів до нього, так це низький зріст мужчини й короткі пальці: велика кількість тестостерону в хлопчика швидше закриває зони росту.

 

Розмір пеніса впливає на сексуальну активність

Ще раз – ні. Насправді статева активність залежить не від розмірів цих органів, а від статевої конституції, яка, своєю чергою, пов’язана з гормональним фоном.

 

Часта зміна партнерів стимулює лібідо

Інтимні стосунки з новим партнером – стрес для організму й психіки чоловіка. Його переслідує страх невдачі, він поки не звик до нової людини фізіологічно, не знає її особливостей, не впевнений, чи зуміє він їй сподобатися. Все це не дуже сприятливим чином позначається на можливостях у ліжку.

 

Чим частіше секс, тим краще для потенції

Частота сексу – величина неоднозначна. При нечастому, безумовно, гормональний статус чоловіка не дуже високий, але при частому потяг і потенція можуть погіршитися через банальну втому. Від чого однозначно залежать і лібідо, і потенція – так це від регулярності сексу: у такому випадку тестостерон перебуває приблизно на одному рівні, що утримує необхідний баланс.

 

Кількість еякуляцій обмежена

Мабуть, ти чув, що кількість еякуляцій у мужчин обмежена так само, як у жінок лімітована кількість овуляцій. Іноді навіть називають орієнтовне число – 5400 статевих актів за життя. Але це твердження суперечить законам фізіології: на відміну від жінок, у яких усі яйцеклітини формуються ще під час розвитку в утробі, у чоловіків ерекція залежить від способу життя, а вироблення сперми – взагалі довічний процес.

 

Після 40 років потенція знижується

Якість потенції залежить не від віку, а від стану здоров’я та соціально-психологічних факторів. Трапляються як 20-річні юнаки з еректильною дисфункцією, так і 70-річні дідусі, у яких зі статевим актом не виникає жодних проблем.

До речі, американські дослідники з’ясували, що чим вищий соціальний статус чоловіка (а, як правило, найбільших успіхів у кар’єрі чоловіки досягають саме до 40 років), тим впевненіші вони в собі і більше стежать за своїм здоров’ям, а, відповідно, тим активніше їхнє сексуальне життя.

 

Імпотенцію можна лікувати за допомогою ін’єкцій чоловічого гормону тестостерону

Як показують дослідження, дефіцит чоловічих гормонів далеко не завжди впливає на еректильну функцію. Ніякі гормональні препарати не можна застосовувати без консультації з лікарем, інакше ризикуєш не тільки своїм статевим життям, але і здоров’ям!

 

Імпотенція – це назавжди

Навіть у 60 мужчина може звернутися до досягнень медицини і продовжити період статевої активності. Нерідко імпотенція буває психологічною: припустимо, у чоловіка наступає еректильна дисфункція за певних умов, з певним партнером тощо. Звернення до психотерапевта або лікаря допоможе виявити причину проблеми і знайти шляхи її вирішення. Зазвичай, якщо ситуація стає психологічно комфортною, все змінюється на краще. Якщо ж імпотенція має органічний характер, то з цим допоможе впоратися лише лікар-андролог. 

Підписатись на дайджест  • X