Менше, але якісніше: організовуємо гардероб сучасного стильного чоловіка

Перші теплі дні зазвичай мотивують homo sapiens збиватися в групи – для цих збіговиськ підходять будь-які нагоди, від весілля друзів до святкування Першого дня кожного весняного місяця, Першого достатньо теплого дня, аби їхати на шашлики тощо, не говорячи про низку рудиментарних радянських та церковних свят, кожне з яких варте того, аби підняти келих.

Весна змушує нас вилазити з зимових барліг, і, якщо ти озирнешся по сторонах на будь-якому з цих святкувати, тобі обов’язково впаде в очі якийсь сумно вдягнений приятель –  або, якщо бути чесним, купа таких приятелів, одяг яких кричить “я забув, як доречно та стильно одягатися”.

Вони приходять на церемонії просто неба у вовняних костюмах, вдягають літні кеди на високі чорні шкарпетки, а куточки комірців їх поло ніби посміхаються оточенню, коли стирчать невипрасуваними догори. Це не значить, що ці люди позбавлені гарного смаку – просто в їх гардеробних зараз (так само як і в твоїй, напевно) розпочався пубертатний період: кольорові сорочки змішалися з кашеміровими светрами, лляні штани ще й досі лежать на антресолях, то ж кожного дня вони бігають на роботу в щільних темних джинсах. Gettest підготував кілька порад: як організувати шафу з точки зору простору та філософії, аби твій гардероб нарешті виріс зі свого підліткового періоду.

Подарувати – найкращий спосіб збагатитися

Не бійся влаштувати гардеробу чистку та без жалю віддавати на благодійність речі, до яких, вочевидь, не лежить душа. Якщо усе застаріле та ще-носибельне-але-щось-не-хочеться-вдягати ти відкладаєш до купи “колись я обов’язково кудись у цьому піду”, твоя жадібність псує гардеробу карму. Віднеси до благодійного магазину Laska Store  оцю купу – і, гарантуємо, що збиратися на важливі зустрічі стане набагато легше: менше речей, швидші рішення, більш чітко окреслений особистий стиль.

Правило одного року

Самостійно боротися з вродженою економністю допомагає  правило “одного року”: якщо певну річ ти не вдягав більше одного року – вона звільнити місце в твоїй шафі. “Це як в коханні: якщо почуття минули, потрібно вміти “відпустити””, – говорить про це Вільям Джилкріст, стиліст The Rolling Stones.

.

Гардероб, як і  будинок, має фундамент

Не купуй світшоти оригінального крою чи краватки яскравих кольорів, доки в твоєму гардеробі не зібрана універсальна капсула, де практично кожна річ легко комбінується з іншою. Для холодного сезону це буде класичне пальто прямого крою, зручна напівспортивна парка темно-синього чи темно-зеленого кольору, теплий кашеміровий светр, один-два трикотажних гольфи, зручна клітчаста сорочка з тканини-стрейч, худі, дві пари джинсів темного відтінку. Для літа – білі та світло-блакитні сорочки з льону та бавовни, універсальні 3-4 однотонні футболки, світлі штани та джинси, легка “вітрівка” з ненав’язливим принтом. На цю “базу” ти можеш нанизувати безліч інших елементів, що більше імпонують твоєму персональному смаку, проте граючись в індивідуальність, не забувай про функціональність – речі мають “дружити” між собою.

Штопай та латай

Звісно, настільки драматично рятувати предмети гардеробу не варто, проте з любов’ю та обережністю ставитися до одягу – важливо. Светр послугує набагато довше, якщо щоосені чистити його від кашлатання, а чорні сорочки залишаться справді чорними, якщо прати їх спеціальним порошком у холодній воді. Взагалі тренд на fast-fashion – коли речі бездумно купують та викидають наступного сезону – вже не тренд. Справді модно – купувати менше, проте якісне, щоб можна було передати в спадок онукам.

Купуй заздалегідь

Зараз ти, скоріш за все, знаходишся в пошуках ідеальних плавок на літо, проте справді вигідною інвестицією в гардероб була б купівля одягу на зиму, який продають з шаленими знижками. Навіть бренди категорії “люкс” влаштовують ‘final cleanings’ та позбавляються залишків колекцій FW’17-18 за цінами рівня Zara. Завжди залишай собі невеличкий бюджет на кінець сезону, аби купити одяг, який вдягнеш вже через півроку (поки оточення буде в екстреному режимі шукати щось, що зігріє).

Підписатись на дайджест  • X