Чому обирають хімсекс?

В Україні серед чоловіків, що практикують секс із чоловіками (ЧСЧ) набирає популярності таке явище як “хімсекс” – секс під кайфом. Сам термін “хімсекс” почали застосовувати для окреслення такого собі “тренду”, який виник у великих містах Європи та США серед гей-ком’юніті.

В Україні ця практика почала набувати популярності після 2016-2017 року завдяки дейтінг-додаткам типу Hornet, соціальним мережам як-от Instagram та закритим тематичним групам у популярних месенджерах, наприклад, Telegram.

Так, обираючи між звичним для нас усіх сексом та його наркотизованою альтернативою, до війни у Києві хлопці, найімовірніше, віддавали перевагу останньому. Про це свідчили результати різних опитувань, зокрема дослідження 2017 року “Chemsex і вживання наркотиків серед ЧСЧ у Києві: нові виклики”.

Також важливо зазначити, що до повномасштабної війни Україна переживала розквіт клубної та рейв-культури, а Київ отримав статус світової столиці тусовок. Проте війна якщо не зруйнувала, то поставила на паузу розвиток цього соціокультурного напрямку в глобальному аспекті. Але його відголос не міг зникнути безслідно для “внутрішнього ринку”, тому буквально після першого місяця повномасштабної російської агресії проти України, центр тусовок змістився в безпечніші міста на заході України зі столицею у Львові. Та й специфіка цих тусовок дещо змінилася.

В містах з найвищою концентрацією внутрішньопереміщених осіб почастішали випадки самоорганізації так званих “квартирників”, які збирають групи людей за інтересами. Основні атрибути таких приватних домашніх вечірок – це секс та наркотики.

За результатами нашого опитування в соціальних мережах, після початку війни популярність хімсексу серед ЧСЧ в середньому виросла на 20%. Є декілька гіпотез, чому хлопці все частіше обирають такий вид сексуальної практики. Вірогідно, це додаткова можливість отримати задоволення, коли навколо багато пов’язаних з війною небезпек та напруги.

Якщо говорити про загальні причини використання наркотиків як такі, то це взагалі нечасто пов’язано із сексуальними мотивами, а в основному – з інтересом та впливом оточення.

Мотиви подальшого вживання – цікавість та прагнення зняти стрес і невпевненість, а також бажання підняти рівень сексуального контакту, активувати фізичну сексуальну енергію та підвищити рішучість в інтимі.

Найновіші дослідження також виділяють такі аспекти, які слугують мотивом використання речовин для занять сексом:

– Посилення сексуального збудження

– Збільшення задоволення від сексу

– Подовження тривалості сексуального акту

– Бажання стати розкутішим, подолати сором, страх, емоційні бар’єри, дискомфорт та стрес

– Розслаблення м’язів, щоб полегшити проникнення та подолати фізичний дискомфорт

– Отримання нових/інших відчуттів

– Посилення чутливості

 

Хоч сьогодні такі практики як на Заході, так і в Україні ми називаємо одним словом “хімсекс”, культура вживання, хімічна база, та наслідки “тут” і “там” суттєво різняться.

Про групи речовин, які використовують для хімсексу, зовсім скоро поговоримо в наступних публікаціях.

 

Підписатись на дайджест  • X