Оскарівська тема: кращі фільми 2017 року з тематики ЛГБТ

Цього року премію Оскар в номінації “Кращий іноземний фільм” отримала чилійська стрічка “Фантастична жінка”. В центрі сюжету відпочатку мав стояти цисгендерний герой, однак в ході роботи над сценарієм режисер кардинально змістив акценти. A Fantastic Woman стала розповіддю про кохання і боротьбу з міцно вкоріненою в суспільну свідомість упередженістю по відношенню до ЛГБТ-спільноти, а рупором цієї боротьби – життя трансгендерної жінки Марії. Радимо занотувати новинку від Себастьяна Леліо, а святкуємо перемогу фільму добіркою не менш вдалих стрічок ЛГБТ-тематики, що вийшли в 2017 році.

120 ударів за хвилину / BMP (Beats Per Minute)

Жанр: драма

Країна: Франція

Усього за третій в своїй кар’єрі фільм Робен Кампійо отримав Гран-прі Каннського кінофестивалю. Сюжет стрічки базується на протиставленні приватних історій з життя героїв-активістів «Act-Up Paris», та документальної розповіді про діяльність цієї громадської організації. На початку 90-х років ХХ сторіччя в Парижі члени «Act-Up Paris» одними з перших спробували привернути увагу громадскості до існування епідемії СНІДу та необхідності боротьби з нею. Сміливість озвучувати тези, неприємні панівній більшості, дорого коштувала головним героям фільму, проте в довгостроковій перспективі саме їм завдячують мільйони людей з ВІЛ, які в наші часи можуть жити повноцінним життям.

Досконалість: Джиджи Горджес / This Is Everything: Gigi Gorgeous

Жанр: документальний

Країна: США

 Ми звикли звинувачувати соцмережі в формуванні хворобливої залежності юзерів від лайків та в промиванні мізків користувачів непотрібною інформацією. Все так, але необхідно визнати: саме завдяки соцмережам багато явищ та понять, котрі в більшості людей раніше викликали страх і навіть лють (в першу чергу –  через свою незрозумілість), тепер поступово дестигматизуються. В плані боротьби за права трансгендерів важливу роль зіграв Youtube-канал зіркового блогера Грегорі Горджеса та, звичайно, сам Грегорі. Вирішивши змінити стать, тепер вже Джиджи Гроджес запросила усіх своїх фоловерів слідкувати за хроніками її трансформацій, невимушено поєднуючи цей процес зі звичною роботою над космічними мейками, завдяки котрим її канал і став популярним. Історію цього перетворення задокументував Netflix

Назви мене своїм імям / Call Me By Your Name

Жанр: романтична драма

Країна: Італія, Франція, США

 Фільм, з якого, за думкою кінокритиків, розпочинається зіркова голівудська кар’єра Тімоті Шалемея (після появи на червоній килимовій доріжці церемонії Оскар цього року за ним міцно закріпився титул “молодого Ді Капріо”). Історія про кохання з невідворотньо сумним завершенням, котра обов’язково змусить чуйного глядача зронити сльозу, цікава ще й підбором локацій, костюмів та стилістикою кадрів –  Лука Гуаданьїно відтворив на екрані вишукану естетику Північної Італії 80-хх років ХХ сторіччя.

Земля Божа / God’s Own Country

Жанр: драма, мелодрама

Країна: Велика Британія

 Фільм, що торкається кількох болючих соціальних питань водночас. “Складнощі перекладу” у взаємовідносинах головних героїв обертаються навколо проблем нелегальної міграції, прихованої гомофобії, що продовжує квітнути у, на перший погляд, толерантних країнах, соціальних наслідків економічної нерівності, властивої капіталістичним суспільствам. “Землю Божу” іноді описують як “Горбату гору”, перенесену в наші часи” – і так само як і легендарний гей-вестерн Енг Лі, британська драма торкається сердець найбільших скептиків.

Пляжні щури / Beach Rats

Жанр: драма

Країна: США

Історія перехідного віку та пошуків власної індентичності, де доволі жорстокі повороти сюжетних ліній неочікувано органічно поєднуються з романтичним інді-настроєм, притаманним Коні-Айленду. Бруклінський півострів стає основною локацією стрічки, а основною темою – протиставлення удаваної маскулінної гетеросексуальності та справжніх бажань головного героя Френкі. Наркотики, легкі гроші та адреналін тут виступають повноправними дійовими особами, що підводять американського підлітка до головного питання: де в моєму подвійному житті тепер справжній я?

Рана / The Wound

Жанр: драма

Країна: Південня Африка

Вираз “токсична маскулінність” набуває драматично серйозного сенсу в контексті Північної Африки: 84% населення цієї країни вважають гомосексуальність неприйнятною за своєю суттю. Втім, ні жорстокі ритуали ініціації, ні вікові традиції, за якими і тепер продовжують жити народи, не можуть заборонити чоловікам любити одне одного. Саме таку напружену та трагічну історію двох ритуальних провідників, котрі своїм коханням спростовують, а своєю роботою – підтримують звичаї своїх племен, розказав режиссер Джон Тренгов.

Bayard and Me

Жанр: документальний

Країна: США

 Діяльності Байярда Растіна, “правої руки” Мартіна Лютера Кінга, не судилося стати легендарним посібником з боротьби за громадянські права. Не дивлячись на те, що серед заслуг Растіна значиться організація Маршу на Вашингтон 1963 року, його відкрита позиція стосовно власної гомосексуальності виявилася занадто сильним ляпасом суспільній думці, аби Америка тих часів змогла йому її пробачити. Тому доробок Байярда розкривається нам поступово – наприклад, в 2003 році про нього було знято чудовий документальний фільм “Брат-аутсайдер: життя Байярда Растіна”. А в 2017 екранізували історію його кохання з Волтером Найджелом (незадовго до смерти в 1987 Растіну довелося усиновити партнера, аби їх пов’язували хоч якісь юридичні відносини). Стильний короткометражний фільм, що нагадує, якою ціною було зароблено права ЛГБТ-спільноти світу.

Підписатись на дайджест  • X