Під звуки сирен: лікбез із сексу у воєнний час

Війна триває вже котрий місяць. Наша психіка починає звикати до «нової реальності» та потроху вливається в соціальну діяльність. Ми поступово відновлюємо певні поведінкові патерни, наші звички та щоденні ритуали. Але уся небезпека війни залишається актуальною для кожного з нас. Секс починає повертатися в наші життя, а в декого його стає навіть більше, ніж до війни (адреналін, всі діла). Тож можуть з’явитися нові виклики, які поставлять під загрозу твоє здоров’я і не тільки.
Тому ми закликаємо не тільки не нехтувати класичними правилами безпечного сексу, але й включати у свій поведінкообіг деякі звички та слідувати певним правилам сексу під час війни. Ось деякі рекомендації та правила, які важливо знати в такий непростий для усіх нас час:
► Пам’ятай, що захист від ВІЛ та ІПСШ – це особиста справа кожного і перекладати цю відповідальність на партнера не варто. Ти несеш відповідальність за своє здоров’я сам, тому не забувай про презервативи, PrEP (доконтактна профілактика ВІЛ) та швидкі тести. Якщо чогось не вистачає – ти знаєш куди звертатися. 😉
► Якщо ти практикуєш хімсекс, слід бути уважним при використанні спільних трубочок при назальному вживанні речовин, адже такий спосіб має вищу вірогідність інфікування гепатитом В чи сифілісом. Також слід мати в загашнику тести, якими можна перевірити якість цих речовин, щоб не наражати себе на ще одну вагому небезпеку (потрібні такі тести – пиши нам).
► PrEP – це найдоступніший засіб захисту від ВІЛ. Тому, якщо ти ведеш активне сексуальне життя або маєш схильність до втрати контролю, PrEP – це засіб, який дозволить тобі не паритись хоча б через ВІЛ.
► Якщо ти перебуваєш у місті, де є комендантські години, варто розуміти, що просто приїхати на секс – це недоступна опція під час воєнного стану. Будь готовим провести з партнером цілу ніч і будуй комунікацію таким чином, щоб one night stand пройшов у комфортній та безпечній для обох вас обстановці.
► Важливо пам’ятати про святе «правило двох стін». Це означає, що на час повітряної тривоги секс треба «перенести» зі спальні в безпечне приміщення, де можна сховатися від можливих пострілів і вибухів. Як відомо, перша стіна може зруйнуватися від удару, однак друга вбереже від уламків, скла тощо. Зазвичай це тамбур, коридор та передпокій. Якщо ви з партнером плануєте хімсекс, то краще це одразу робити в бомбосховищі 🙂 Якщо ж така опція недоступна, подбайте про безпечніше місце завчасу – щоб менше стресувати та не попаятися, коли залунають сирени.
► Якщо секс був незахищеним, у перші 2 години обов’язково промий ротову порожнину та статеві органи антибактеріальним засобом типу Хлоргексидину. За 5-7 днів після незахищеного контакту слід знайти можливість здати аналізи на наявність ІПСШ (за консультацією можна звернутися до лікаря-дерматовенеролога онлайн). Якщо ти не приймаєш PrEP, мінімум за 1 місяць варто зробити тест на ВІЛ.
► Якщо з’явився підозрілий біль у горлі (після орального сексу) або якісь неприємні відчуття (свербіж, печіння), виділення, висипання чи запахи в причинних місцях – це ознаки можливої інфекції. І тут не варто зволікати із записом на прийом до лікаря. Та й взагалі регулярний чек-ап здоров’я має стати правильною звичкою.
Війна – не привід забивати на власне здоров’я.
Воно знадобиться тобі після перемоги 😉

Підписатись на дайджест  • X