Правила здорової засмаги

Щоб взяти від сонця тільки користь і звести до нуля ризик отримати сонячний опік, постаріти завчасно або заробити рак шкіри, потрібно правильно засмагати.

Купуй правильний сонцезахисний крем

Це перше і ключове правило здорової засмаги. Медики, які з великим застереженням ставляться до засмаги, не втомлюються повторювати: ультрафіолет приносить більше шкоди, ніж користі. Тому тривалого перебування на сонці краще уникати.

Якщо ж це не варіант, важливо захистити шкіру хоча б від найнебезпечніших ультрафіолетових променів UVB-типу. Ці короткохвильові промені сповнені великої кількості енергії, за рахунок якої викликають почервоніння, сонячні опіки та навіть рак.

Сонцезахисні креми розробляють здебільшого саме для того, щоб врятувати тіло від надмірно жорсткого UVB-випромінювання. Не нехтуйте цим захистом.

Щоб крем спрацював, потрібно:

  • Наносити його, як мінімум, за 20 хв до появи на сонці. Так санскрін впитається і надійно захистить в тому числі й глибші шари шкіри.
  • Оновлювати крем раз на годину або з періодичністю, зазначеною на упаковці.

 

Засмагай поступово

Не треба намагатися зловити всі сонячні промені за короткі вихідні. «Шоколадкою» за такий термін навряд чи станеш, а ось ризики для здоров’я серйозно збільшиш. І ось чому.

Меланін – той самий темний пігмент, який і надає шкірі шоколадний або бронзовий відтінок, – це насправді інструмент, за допомогою якого організм захищається від убивчого для нього ультрафіолету. Меланін створює навколо клітин шкіри своєрідний захисний бар’єр, що розсіює небезпечні UVB-промені.

Поки меланіну мало, клітини беззахисні та легко мутують під дією УФ. Сонячний опік, який отримують світлошкірі люди, – це перша ознака пошкодження молекул ДНК, яке може призвести до, як мінімум, прискорення старіння, а як максимум – розвитку меланоми. Ідеально – знайомити шкіру з ультрафіолетом поступово: у перший день засмагати 10-15 хвилин до і 15-20 хвилин після обіду.

Щодня додавай до зазначеного часу хвилин по 10. Тільки не давай шкірі червоніти. І не забувай про сонцезахисний крем!

 

Підготуй шкіру

Щоб шкірі було простіше накопичувати меланін і поступово темніти, варто ретельно очистити її від забруднень та відмерлих клітин.

Можна використовувати скраб для тіла або обмежитися масажем за допомогою рукавички для відлущування. Але не перестарайся! Достатньо очищати шкіру таким чином раз на тиждень-півтора.

 

Не виходь під сонце в середині дня

Принцип простий: чим більше прямих сонячних променів потрапило на шкіру, тим більшу дозу ультрафіолету вона отримала.

 

За даними Американського агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), максимум випромінювання потрапляє на Землю між 10:00 і 16:00. Якщо тобі не байдуже здоров’я шкіри і організму в цілому, в цей час на сонце краще не показуватися.

А якщо вже опинився під пекельними променями, постарайся скоротити час перебування, використовувати сонцезахисні креми і прикривати тіло одягом. Найбезпечніша засмага формується до 10:00 і після 16:00.

 

Перед засмаганням випий чашку зеленого чаю

Захищати шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету можна не тільки зовні, але і зсередини. Існують продукти, які допомагають шкірі протистояти УФ-пошкодженням. За рахунок високого вмісту антиоксидантів вони припиняють процес руйнування й мутацій клітин.

 

Отже, тобі допоможуть:

  • Риба, багата жирними кислотами омега-3. Скумбрія, оселедець, тунець, сьомга, лосось. Також можна приймати омегу-3 у вигляді біодобавок.
  • Червоні та помаранчеві фрукти і овочі. Апельсини, грейпфрути, абрикоси, морква, томати, червоний і помаранчевий перець.
  • Чорний шоколад.
  • Капуста. Звичайна, кольорова, пекінська, броколі – будь-який овоч сімейства хрестоцвітних.
  • Зелень. Петрушка, базилік, шавлія, розмарин, а також темна листова зелень на кшталт шпинату.
  • Зелені та чорні чаї.

 

Зволожуй шкіру після засмаги

Тобі може подобатися шоколадний колір шкіри. Але ось організм сприймає надлишок меланіну в клітинах як сигнал про пошкодження  і прагне якомога швидше скинути «зіпсовану шкірку». Верхній шар засмаглої шкіри стає сухішим – так тілу простіше позбавитися постраждалих клітин. Щоб не втратити засмагу завчасно, щодня ретельно зволожуй шкіру і постарайся не використовувати скраби та уникати активного масажу мочалкою.

Підписатись на дайджест



  • X